11:43:07 - سه شنبه 15 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۰۰ هزار نوع اقلام تبلیغاتی معرفی جاذبه های سمنان آماده توزیع بین گردشگران است
کانال تلگرام سمنان لاین

– دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان گفت: حدود 200 هزار نوع اقلام تبلیغاتی برای معرفی جاذبه های گردشگری استان سمنان برای توزیع بین مسافران و گردشگران نوروزی آماده شده است.

 

به گزارش سمنان لاین ازمیراث فرهنگی استان ، حسین خواجه بیدختی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان که در استانداری برگزار شد، افزود: بر این اساس، 100 هزار نسخه بروشور معرفی شهرستان های استان، 40 هزار نسخه نقشه، 10 هزار بروشور انگلیسی از اماکن پربازدید، هفت هزار بروشور معرفی استان و پنج هزار نسخه بروشور معرفی صنایع دستی استان منتشر شده است.

وی یکی از جدیدترین فعالیت های تبلیغاتی این اداره کل برای معرفی استان را انتشار دو هزار جلد کتابچه و نقشه سیر و سفر ویژه کودکان اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار دو هزار جلد کتابچه ‘توشه سفر’ حاوی اطلاعات مورد نیاز مسافران در زمینه آداب سفر و اهمیت نماز ، اطلاعات رستوران ها و امامزاده ها و بقاع متبرکه چاپ شده است.

بیدختی خاطرنشان کرد : در زمینه معرفی استان در فضای مجازی نیز کلیپ هایی با عنوان ‘ اینجا زیباست’ در شبکه های اجتماعی منتشر شده و از سامانه پیامکی و برنامه های موبایلی برای معرفی استان بهره برداری می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به اینکه 250 نفر برای راهنمایی مسافران و زائران در ایام نوروز در استان آماده خدمات رسانی هستند، گفت: اجرای برنامه های نوروزخوانی، برپایی سفره هفت سین، اجرای موسیقی بومی – محلی، تورهای شهر گردی، شترسواری از جمله برنامه های این اداره کل برای ایجاد فضای مفرح برای مسافران نوروزی است.

رئیس کمیته خدمات اسکان ، ارزیابی عملکرد و نظارت تنظیم بازار استان سمنان گفت: استان سمنان آمادگی اسکان روزانه 50 هزار مسافر و گردشگر نوروزی را دارد.

محمد همتیان با بیان اینکه بخش عمده اسکان مسافران در واحدهای تحت پوشش آموزش و پرورش استان صورت می گیرد و بخش دیگر به مراکز تحت پوشش اوقاف و امورخیریه اختصاص دارد، خواستار آماده سازی مراکز مذهبی و تکایا برای اسکان مسافران شد.

وی تصریح کرد : با توجه به پیش بینی های هواشناسی و کاهش دمای هوا در ایام نوروز و امکان بارش باران، امکان برپایی چادر مسافرتی برای مسافران کم است و باید در ایام پیک سفر، زمینه اسکان مسافران در فضاهای مسقف فراهم باشد.

وی با بیان این که از روز گذشته کار توزیع میوه تنظیم بازار ویژه نوروز در استان سمنان آغاز شده است، گفت: میوه های تنظیم بازار در 166 نقطه در استان توزیع می شوند.

قائم مقام استاندار سمنان در ستاد هماهنگی خدمات سفر نیز خواستار برگزاری مداوم جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در طول سال شد.

مهدی زندیه وکیلی با بیان اینکه دبیرخانه ستاد در محل دفتر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان مستقر است، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی می توانند از این طریق آمار و اطلاعات خود را اعلام کنند.

وی بر تهیه گزارش از فعالیت ستاد خدمات سفر توسط صدا و سیمای استان و ارسال گزارش های معرفی استان به شبکه های ملی تاکید کرد و گفت: نانوایی های کشیک نیز در ایام نوروز باید در محل دید و عبور مسافران قرار گیرند و محل این نانوایی ها به مسافران اطلاع شود.

وکیلی زند بر ثابت ماندن قیمت میوه تنظیم بازار در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: تمامی مسئولان عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر خادم زائران امام رضا(ع) هستند و باید به بهترین وجه خدمات رسانی کنند.

در ایام نوروز از استان سمنان به دلیل قرار داشتن در مسیر زائران حرم رضوی بیش از 12 میلیون مسافر عبور می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب