9:53:36 - دوشنبه 14 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سمنان: فعالیت بنیاد برکت تحول اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 
 

سمنان لاین – فرماندار سمنان با اشاره به فعالیت بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: فعالیت این بنیاد تحول قابل توجهی در حوزه‌های اقتصادی، آموزشی و اجتماعی منطقه ایجاد کرده است.
 
سیدعباس دانایی افزود: بنیاد برکت با هدف ارایه‌ی خدمات توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، انجام امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و عام‌المنفعه و با رویکرد خدمت‌رسانی به مناطق محروم وکم‌تر توسعه‌یافته، فعالیت دارد.
 
وی با اشاره به خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت، اظهار داشت: در سال‌های اخیر، ساخت یک واحد آموزشی 6 کلاسه در روستای خیرآباد، یک واحد آموزشی 8 کلاسه در روستای درجزین و دو طرح توانمندسازی با حدود 126 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی 256 نفر به‌طور مستقیم توسط بنیاد برکت در شهرستان سمنان انجام شده است.
 
دانایی با بیان این‌که شهرستان سمنان مناطق مصوب هیئت دولت به عنوان مناطق محروم ندارد، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با فعالیت خود در بخش سرمایه‌گذاری، به کارآفرینان محلی و بخش خصوصی کمک می‌کند.
 
به گفته‌ی وی بنیاد برکت با آغاز فعالیت واحدهای اقتصادی، طی سه تا پنج سال سهام خود را به شرکای کارآفرین واگذار می‌کند و با اشتغال‌زایی توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی را در برنامه دارد.
 
وی فعالیت بنیاد برکت را برکت و نعمتی برای جامعه به ویژه اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی دانست و گفت: انجام چند طرح اقتصادی نیز در شهرستان‌های سمنان به بنیاد برکت پیشنهاد شده است که در صورت موافقت، اجرایی می‌شود.
 
فرماندار سمنان با اشاره به این‌که فعالان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت آبادانی مناطق روستایی و محروم را به همراه دارد، گفت: نقش مهم بنیاد برکت در بخش‌های آموزشی، اقتصادی، مسکن، ورزشی، جاده‌سازی، آبخیزداری و … کمک به آبادانی مناطق محروم است.
 
لازم به توضیح است بنیاد برکت تاکنون در استان سمنان تعداد 9 باب واحد آموزشی را افتتاح و تحویل آموزش و پرورش داده و تعداد 3 مدرسه نیز در دست ساخت دارد. هم‌چنین این بنیاد در 5 طرح توانمندسازی اقتصادی در استان سمنان با حجم کل سرمایه‌گذاری 499 میلیارد و 133 میلیون ریال با ظرفیت اشتغال 460 نفر مشارکت کرده است و یک واحد تولیدی نیز در گرمسار احداث کرده است.
 
استان حدود 700 هزار نفری سمنان هشت شهرستان دارد.
 
بنیاد برکت در سال 86 زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تأسیس شد تا خدمات‌رسانی به مناطق محروم کشور را دنبال کند.
 
تاکنون صدها طرح در زمینه‌ی توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی و رفع محرومیت، مدرسه‌سازی، امور سلامت، بیمه‌ای، بانکی، حمایتی و دیگر خدمات در مناطق محروم کشور توسط این بنیاد اجرایی شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب