7:31:50 - شنبه 12 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون گردشگری استان سمنان : فعالیت تورگردانان فاقد کارت تورگردانی در استان سمنان ممنوع است
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: از فعالیت تورگردانان فاقد کارت تورگردانی در این استان جلوگیری می شود.

به گزارش سمنان لاین ، مریم سلمانیان روز شنبه در نشست هم اندیشی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری استان سمنان تاکید کرد: افرادی که بدون کارت معتبر تورگردانی اقدام به برگزاری تور کنند، تحت تعقیب نظام قضایی قرار می گیرند.
وی هدف از برگزاری این نشست را افزایش همکاری و هم اندیشی بین دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری و ساماندهی وضعیت راهنمایان عنوان کرد و گفت: بر اساس ماده سه آئین نامه راهنمایان، راهنمایان گردشگری موظفند زیر نظر یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجاز فعالیت کنند.
سلمانیان تاکید کرد: بر این اساس، راهنمایان تورها باید از فعالیت مستقل و غیرقانونی خودداری و دفاتر خدمات مسافرتی نیز فرم خوداظهاری را تکمیل کنند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان تورها می توانند نقش مهمی در تامین امنیت گردشگران خارجی داشته باشند، گفت: وجود امنیت، در میزان تقاضای گردشگران خارجی برای سفر به کشورها نقش اساسی دارد و به همین دلیل، دفتر بررسی و همکاری با هدف ارتقای امنیت و تسهیل ورود گردشگران خارجی در استان سمنان، راه اندازی شده است.
رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان سمنان نیز گفت: ساماندهی وضعیت تورگردانان می تواند نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری استان سمنان داشته باشد.
بردیا شریفی، ناشناس بودن راهنمایان تور از سوی نیروی انتظامی و قرار نگرفتن راهنمایان تحت پوشش بیمه مسئولیت را از مشکلات راهنمایان گردشگری در استان سمنان اعلام کرد و پیشنهاد داد: در نوروز سال 95 در استان سمنان راهنمای تور «در دسترس» پیش بینی شود و شماره تماس تمام راهنمایان موجود و به صورت 24 ساعته فعال باشند.
وی جلوگیری از بررسی و بازرسی مجدد تورهای ورودی به استان سمنان که دارای کد امنیتی هستند، را خواستار شد.
تعدادی از تورگردانان نیز با بیان مشکلات و پیشنهادات خود، ممانعت از برگزاری تور بدون راهنمای کارت دار، انعقاد قرارداد کاری با راهنمایان، باز بودن اماکن تاریخی در روزهای جمعه و تعطیل و … را خواستار شدند.
نبود امنیت شغلی از جمله مشکلات اصلی راهنمایان گردشگری در استان سمنان اعلام شد. 
26 دفتر خدمات مسافرتی و 60 راهنمای تور دارای کارت و در حال دریافت کارت تورگردانی در استان سمنان فعالیت دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب