15:08:22 - جمعه 11 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه سمنان: پرتاب موشک جدید بالستیک، نشانه بالندگی توان ایران است
کانال تلگرام سمنان لاین

امام جمعه سمنان: پرتاب موشک جدید بالستیک، نشانه بالندگی توان ایران است

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: پرتاب موشک جدید بالستیک از سوی ایران که آمریکا و دولتمردانش را عصبانی کرده، نمادی بالندگی توان کشور است.

به گزارش  سمنان لاین ازایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان در مسجد امام این شهر، افزود: پرتاپ موشک جدید بالستیک توسط ایران و آزمایش موشکی آنچنان آمریکا را عصبانی کرده است که اوباما رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر برای ایران رجز خوانی کرده است . 
شاهچراغی با اشاره به توان علمی و دفاعی ایران برای وابسته نبودن به قدرتهای دنیا، گفت: به گفته یکی از دست اندرکاران موشکی ایران، اگر دور تا دور ایران را مسدود کنند تا چیزی وارد و یا خارج نشود، باز هم توان دفاعی خود را افزایش می دهیم . 
وی با اشاره به توفیق و دستاوردهای ایران در حوزه های مختلف به خصوص عرصه نظامی و موشکی، گفت: چرا باید ذلیل دشمن باشیم و من از حرف های برخی ها که می گویند شعار مرگ بر آمریکا سر ندهیم، تعجب می کنم. 
امام جمعه سمنان به دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبری انقلاب در این دیدار از شخصیت آیت الله خزعلی و آیت الله واعظ طبسی تجلیل کرد و فرمود این دو بزرگوار تا پایان عمر خودشان انقلابی ماندند و رنگ عوض نکردند. 
شاهچراغی افزود: رهبری معظم انقلاب همچنین در دیدار خود با اعضای خبرگان رهبری از آیت الله محمد یزدی و آیت الله مصباح یزدی نیز به خاطر خدمات ارزشمندشان تقدیر کردند و گفتند این دو بزرگوار نیازی به حضور در خبرگان رهبری ندارند و وجود آنان در این مجلس وزنه ای سنگین و نبود آنان خسارت است. 
وی افزود: رهبری انقلاب در این دیدار وظایف اعضای خبرگان رهبری را هم یاد آور شدند و فرمودند یکی از وظایف مهم این مجلس انتخاب رهبری است و اعضای آن باید خدا را در نظر بگیرند و ملاحظه کسی را نکنند. 
امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه رهبری انقلاب در این دیدار از دولت و ملت هم خواسته هایی داشتند، اظهار کرد: ایشان از دولت خواستند که اقتصاد مقاومتی را جدی گرفته و مشکلات کشور را با اقتصاد مقاومتی حل کنند و همچنین ایشان در جلسه روز گذشته فرمودند با داد و ستدهای خارجی و آمد و رفت چند کشور و نوشتن چند متن نامه، مشکلات کشور حل نمی شود. 
شاهچراغی گفت: رهبر معظم انقلاب همچنین نفوذ آمریکا را هم یاد آور شدند و اعلام کردند که تیر نفوذ دشمن به سمت دولت و ملت است و نباید به خواسته های دشمن کمک کنیم و دولت باید در این قضیه توجه جدی داشته باشد. 
وی با اشاره به دیگر رهنمودهای سازنده مقام معظم رهبری، تأکید کرد: ایشان همچنین اولویت فرهنگ را مطرح کردند و فرمودند باید برای نسل جوان خود مصونیت فرهنگی ایجاد کنیم، با این نگرش در همه حرکت های نظام و برنامه های فرهنگی و هنری باید دو کار انجام بگیرد که اولین آن پدافند فرهنگی است و با تهاجم های فرهنگی باید در قالب برنامه های خاص علمی این پدافند صورت بگیرد.
خطیب جمعه سمنان اظهار کرد: مقام معظم رهبری از کم شدن سرعت پیشرفت علمی نیز مطالبی بیان کرده اند و خواستار تقویت و افزایش شتاب در سرعت علمی کشور شدند. 
وی با اشاره به پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال و اجرای آیین های غلط و … در این روز گفت: چهارشنبه سوری یکی از سنت های غلطی است که امروز در جامعه ما رواج یافته است که خلاف عقل، شرع و قانون است. 
شاهچراغی با اشاره به آتش بازی و ترقه بازی برخی مردم و جوانان در این روز و ایجاد مزاحمت برای دیگران به خصوص بیماران، اظهار کرد: خیلی از جوانان به خاطر اجرای سنت غلط این روز، مصدوم شدند و یا جان خود را از دست دادند، پس خانواده ها باید مراقب فرزندان خود باشند و توصیه های لازم را به آنان داشته باشند. 
وی تاکید کرد: نیروی انتظامی هم باید با افراد و عواملی که برای مردم ایجاد مزاحمت می کنند، برخورد و جلوی آزار و اذیت مردم را بگیرد، تا سال خوب و خوشی برای مردم رقم بخورد. 
وی فرا رسیدن روز شهید و شهادت را گرامی داشت و گفت: تجلیل از شهیدان سوری نیست و واقعیت دارد و هر آن چه ما داریم از شهیدان است و باید خون آنان را حفظ و پاسداری کنیم. 
امام جمعه سمنان با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)،گفت: دفاع از ولایت مهمترین درس حضرت فاطمه (س) به بشریت بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب