20:03:20 - پنجشنبه 10 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جریمه 30 میلیون ریالی شکارچیان دامغانی برای شکار غیرمجاز 16 کبک و کبوتر وحشی
کانال تلگرام سمنان لاین

سه شکارچی دامغانی که هر کدام برخلاف مندرجات پروانه شکار خود، دست به شکار غیر مجاز سه کبک و چهار کبوتروحشی زده بودند به پرداخت 30 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شدند.

نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دامغان حین گشت و کنترل در مناطق آزاد این شهرستان با سه شکارچی در منطقه چشمه‌علی مواجه شدند.

رئیس اداره محیط زیست دامغان با بیان اینکه این شکارچیان بیش از تعداد معین شده در پروانه شکار خود، شکار کرده بودند، گفت: محیط بانان جهت بررسی برخورد قانونی وارد عمل شده و متوجه شدند که این شکارچیان دارای پروانه شکار عادی پرندگان وحشی هستند.

فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: محیط بانان در بازرسی از وسایل و ادوات شکارچیان متوجه شدند که آنها ۱۲ سه عدد کبک بیش از حداکثر تعداد معین شده در پروانه و همچنین چهار عدد کبوتر وحشی را بصورت غیرقانونی شکار کرده‌اند.

وی یادآور شد: بر اساس دستورالعمل صدور پروانه شکار عادی پرندگان وحشی در سال جاری حداکثر تعداد مجاز جهت شکار کبک در هر روز سه عدد است .همچنین کبوتر وحشی نیز شامل گونه‌های قابل شکار در سال جاری نیست.

رئیس اداره محیط زیست دامغان با بیان اینکه متخلفین پس از تشکیل پرونده و توقیف سه قبضه سلاح شکاری و سایر ادوات شکار جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند، اضافه کرد: متهمین با دستور مقام قضایی یک شبانه روز در بازداشت بوده و سپس با قرار وثیقه آزاد شدند.

وی گفت: متهمین سپس مبلغ 6 میلیون و 400 هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد کبک و چهار کبوتر وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه کردند.

 براساس گزارش محیط‌زیست استان سمنان؛ در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری شهرستان دامغان، دادگاه با توجه به صورتجلسه تنظیم شده از سوی ضابطین دادگستری (نیروهای محیط زیست)، دفاعیات بلاوجه متهمین (که اعلام کرده بودند از تعداد معین در پروانه مطلع نبوده‌اند) و سایر محتویات پرونده بزهکاری آنان را محرز و مسلم تشخیص داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب