10:21:51 - چهار شنبه 9 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شاهرود:غرفه معرفی مفاخر در نمایشگاه نوروزی ایجاد شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه در کنار معرفی محصولات شهرستان شاهرود در نمایشگاه نوروزی نیاز به معرفی فرهنگ شاهرود هم داریم، گفت: در کنار آن ها یک غرفه به اداره کتابخانه های شاهرود اختصاص داده می شود تا به معرفی مفاخر شهرستان بپردازد.

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، سید محمد رضا هاشمی صبح چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شاهرود، با اشاره به اینکه شاهرود زادگاه بسیاری از علما و مسئولان کشور است، تأکید کرد: با وجود استقبال بسیار زیاد از نمایشگاه نوروزی و کمبود غرفه، نیاز است کتاب هایی برای مطالعه و معرفی فرهنگ شاهرود ارائه شود.
وی مردم شاهرود را علاقه مند به کتاب و کتاب خوانی دانست و اظهار داشت: حتی در مناطق دوردست کتاب ها و تجهیزاتی به کتابخانه های تازه تأسیس همچون روستای طرود و دستجرد اختصاص داده شده که شاید در شهر شاهرود نیز نباشد.
فرماندار شاهرود با بیان اینکه در حوزه های علمی و پژوهشی مشکل خاصی وجود ندارد، خاطر نشان کرد: از این ظرفیت ها به خوبی بهره برداری نشده و باید با استفاده از مطالعه و افزایش آگاهی سطح زندگی خود را نیز بالا ببریم.
هاشمی با تأکید بر اینکه ضمن آشنایی با کتاب سطح آگاهی مردم برای حفظ منابع طبیعی نیز بالاتر می رود، ابراز داشت: مشکلاتی همچون خشکسالی، محیط زیست، آسیب های اجتماعی و طلاق با افزایش آگاهی قابل پیشگیری است.
وی در خصوص ساخت کتابخانه مرکزی در کنار پارک شهدای محراب و کتابخانه شهرک ولی عصر (عج) نیز گفت: در صورتی که زمین و مجوز ساخت به طور رایگان از سوی شهرداری برای این کار اختصاص داده شده و اعتبارات آن نیز مصوب شده است، برای سال آینده با نگاهی ویژه برای ساخت آن ها اقدام خواهد شد.
در پایان این جلسه نیز از دهیار و رئیس شورای روستای مغان به دلیل توجه به ترویج مطالعه در این روستا تقدیر شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب