14:29:45 - سه شنبه 8 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیگیری های یکساله سمنان لاین به نتیجه رسید
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 

سمنان لاین – رئیس بیمارستان تامین اجتماعی شفا استان سمنان در آیین بهره برداری از بخش دیالیز بیمارستان شفا سمنان گفت : بخش دیالیز این بیمارستان در 400 متر مربع مساحت با هشت تخت با تجهیزات تخصصی به بهره برداری رسیده است.


وی هزینه بهره برداری ساخت بنا و تجهیزات موجود این بخش را بیش از یک میلیاردوهفتصد میلیون تومان اعلام کرد.


خدادی تعداد بیماران کلیوی در شهرستان سمنان را در مقایسه با دیگر شهرستان های استان بیشتر دانست و گفت : 


بیماران کلیوی سمنان به دلیل نبود امکانات به مراکز دیالیز سایر شهرستان های استان مراجعه می کردند که با بهره برداری چهار دستگاه دیالیز در بیمارستان شفا ، بخش مهمی از مشکلات این بیماران برطرف شده است.وی تعداد تختهای موجود این بخش را هشت تخت ذکر کرد و گفت : اکنون چهار تخت این بخش با تجهیزات کامل به بیماران خدمات ارایه می کند.

لازم به ذکر است سمنان لاین بارها به موضوع تختهای دیالیز در مرکز استان و مشکلات پیش روی بیماران کلیوی سمنان  در دوره مدیریت  وکیلی استاندار سابق پرداخته بود که خوشیختانه با حضور دکتر خباز و پیگیری های رسانه ای و مدیران مربوطه بخشی از این مشکلات برطرف شد . مطالب ذیل  نمونه ای از این پیگیری ها میباشد؛

 

یک بام و دوهوای توسعه ی متوازن به ایستگاه هلال احمر رسید

 

سمنان لاین( حدود یکسال قبل) – بی شک مهمترین درس واقعه ی کربلا آزادگی و شهامت است و از آنجا که جملگی از پیروان مکتب عاشورا هستیم ، به خطر افتادن مشاغل بی ارزش دنیوی کمترین آموزه ی آن راه راستین است.

 

تا کی برای خوشایند وترس از مواضع نابجای فلان نماینده حرفی بزنیم که برباطل بودن آن در وجدان خود آگاهیم

 

بارها نوشتیم وفریاد زدیم استاندارمحترم آقای مهندس وکیلی ،توسعه ی متوازن در چند واحد صنعتی نیمه تعطیل خلاصه نمی شود . آیا ما در پیشگاه باریتعالی پاسخگو نیستیم که مدام از توسعه ی به اصطلاح متوازن دم بزنیم اما در مقابل ارسال تمام تخت های دیالیزارسالی از هلال احمر  به شاهرود موضع گیری نکنیم .

 

افکار عمومی چشم انتظار عکس العمل استاندار محترم حتی در حد چند کلام ساده به این اتفاق غیر عادلانه می باشد همانگونه که شاهد موضع شما در خصوص  نحوه ی استقرارخودروسازی در استان بودیم ،بگذریم از اینکه این یک شرکت خصوصی است وآن یک نهاد دولتی .

 

آنجا که صدای انتقاد شما از تعصب شهرستانی بدنه کارشناسی استان ،گوش فلک را ناشنوا کرد از خود نمی پرسید چگونه شهرستانی که از قضا، رئیس نهاد مورد نظر زادگاهش همانجا می باشد برای اولین بار در کشور به یکباره صاحب مرکز دیالیز می شود. لابد تعصب شهرستانی مدنظر شما اینجا تعریف دوگانه ای دارد .

 

آقای استاندار بیماران دیالیزی در شهری که ساکن آن هستید شرایط خوبی ندارند وبه گفته ی دکتر شادنوش  ” با این روند کاری ، دستگاه های دیالیز بیمارستان کوثر از وضعیت نرمال خارج می شوند. “

 

  آیا آقایان پرنفوذ به شما اجازه می دهند  این تخت های دیالیز را  حتی بطور غیرمتوازن در استان توزیع کنید یا اینکه شاید تمایلی هم نیست که حتی این موضوع به آنها گوشزد شود .اینجا محکی ست برای  پیروان آن مکتبی که آزاد گی ،نشانی بی بدیل  برسینه آنها ست.

 

ما منتظر می مانیم !

 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان (قسمت اول:کمبود تخت های دیالیز در سمنان)

سمنان لاین( بیش از یک سال پیش) – یکی ازبخش های مؤفق دولت بدون تردید حوزه ی بهداشت ودرمان است تا جاییکه رهبر معظم انقلاب هم از فعالیت های صورت گرفته در دوره ی فعلی وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی ابراز رضایت وآنرا مثبت ارزیابی کردند که توجه وعنایت ایشان بالاترین سرمایه معنوی برای خدمتگزاران این حوزه محسوب می شود که تلاش بیشتر و خدمت به آحاد مردم را می طلبد.

استان سمنان هم طبق تصمیمات اصولی اتخاذ شده در دولت محترم از این قائده مستثنی نبوده ودر اکثر موارد شاهد رضایتمندی مردم شریف استان هستیم.

 

سمنان لاین ضمن قدردانی ازتلاش های صورت گرفته وآگاهی از تنگناهای موجود از این پس بطور منظم در راستای کمک به این حرکت روبه جلو به بررسی برخی کمبودها در حوزه ی دانشگاه علوم پزشکی سمنان خواهدپرداخت.

 

بخش اول : دیالیز

چندی پیش دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان که الحق در حوزه ی درمان موفق عمل کرده اند به نکته مهمی اشاره داشتند با این مضمون که با چنین روند کاری ، دستگاه های دیالیز بیمارستان کوثر از وضعیت استاندارد خارج می شوند هر چند هنوز این اتفاق نیفتاده.

 

86 بیمار با 15 دستگاه دیالیز در مرکز استان دست وپنجه نرم می کنند که حتی نسبت به برخی شهرستان های کمتربرخوردار استان هم ، میانگین نامناسب تری را نشان می دهد . با توجه به راه اندازی مرکز دیالیز 12تخته توسط هلال احمر در یکی از شهرستان های استان و طبق گفته ی معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمرکشور مبنی بر اینکه راه‌اندازی مرکز دیالیز در سایر شهرستان‌ها نیازمند هماهنگی با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها می باشد، لازم است مسئولین مربوطه از هیچ اقدامی در این خصوص فرو گذار ننمایند.

 

و اما تقاضای مردم از مسئولین محترم این است که :

اولا، تذکر وپیگیری نمایندگان محترم بویژه مهندس خسروی با توجه به کمبودهای بیشتر در حوزه ی انتخابیه ایشان  ، ترتیبی اتخذ شود که تخت های دستگاه دیالیز جزء تخت های بیمارستانی محسوب گردد تا از جنبه های مختلف شرایط مناسب تری برای بیماران فراهم شود و حداقل با تحمل شرایط سخت خود بیماری دیگر نیاز به  رفت وآمد برخی بیماران کم بضاعت به شهرستان های اطراف برای استفاده از امکانات خیریه نباشد.

 

ثانیا، مهمترین خواسته از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ومسئولان تامین اجتماعی این است که  با هماهنگی وپیگیری جهت تخصیص وبکارگیری دستگاه های جدید دیالیز در بیمارستان شفا یا کوثر ،موجبات دعای خیر مردم وکاستن بخشی از مشکلات مردم گردند که امیدواریم این مهم بزودی انجام شود.

 

 این درحالیست که ما  قدردان تلاش های صورت گرفته ایم ونیک می دانیم مدیران وکارکنان این حوزه با تمام وجود در مسیر خدمت  به مردم گام بر می دارند.

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب