7:58:22 - سه شنبه 8 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قنات‌های استان سمنان شناسنامه‌دار می‌شوند
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از شناسایی کامل قنوات استان سمنان خبر داد و گفت: به‌زودی تمامی قنوات استان سمنان شناسنامه‌دار می‌شوند.

به گزارش سمنان لاین از جهاد کشاورزی استان سمنان، سیدحسن میرعماد در دومین نشست توسعه تجاری بخش کشاورزی که باحضور اعضای اتاق سمنان برگزار شد با اشاره به نقش مهم قنوات در کشاورزی و اقتصاد روستاییان این استان، اظهار کرد: در همین راستا بزودی تمامی قنوات بایر و دایر این استان شناسایی و معرفی خواهند شد .

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان تغییر الگوی کشت را باتوجه به شرابط موجود آب در این استان ضروری دانست و افزود: روش‌های نوین و مکانیزه و مدیریت نوین آبیاری کمک بسیار شایانی به تولید محصولات کشاورزی با کیفیت مطلوب می‌کند.

وی روند توسعه باغات پسته در این استان را بسیار مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: توسعه باغات پسته، انگور، انار و زیتون در استان سمنان همواره با ارزش افزوده مناسب همراه بوده است .

همچنین رئیس اتاق بازرگانی،صنایع ، معادن و کشاورزی سمنان از تشکیل کمیسیون‌های کشاورزی در تمامی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: اجماع اطلاعات بخش کشاورزی در حوزه‌های مختلف همانند زراعی، باغی، آبزیان، دام، طیور و گیاهان دارویی یک ضرورت است.

علی‌اصغر جمعه‌ای، تهیه و تدوین بانک اطلاعاتی و احصا موارد درخواستی موردنظر سرمایه‌گذاران را بسیار مهم دانست و اضافه کرد:  پراکندگی اطلاعات موجبات وقفه کاری در جذب سرمایه‌گذار را فراهم می‌کند .

رئیس اتاق سمنان ادامه داد: خوشبختانه با تلاش مجدانه سازمان‌های ذیربط و رفع موانع موجود موفق به صادرات محصولات کشاورزی از مبدا گمرک سمنان شده‌ایم و امید است که صادرات محصولات کشاورزی از مبدا گمرک استان همچنان استمرار داشته باشد .

وی، تشکیل انجمن پسته و انگور در شهرستان‌های دامغان و شاهرود را بسیار تاثیرگذار ارزیابی و بیان کرد: این دو تشکل کشاورزی در این مدت کوتاه به خودباوری مطلوب رسیده و تاکنون نسبت به صادرات اقدامات موثری انجام داده‌اند .

مهدی حداد رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان نیز، شرایط کشت گلخانه‌ای در شهرستان‌های آرادان و گرمسار را مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: با‌توجه به وضعیت جوی و گرمای هوا، شرایط  توسعه صنعت و کشت گلخانه‌ای در این منطقه بسیار مساعد است.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق سمنان خواستار تشکیل انجمن گلخانه‌داران سمنان با محوریت اتاق بازرگانی سمنان شد و گفت: با تشکیل این انجمن سیاست‌های مربوط به اقتصاد و کشت گلخانه‌ای متمرکز و فرآیند صادرات نهادینه خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب