22:49:07 - سه شنبه 8 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقط نامی از سمنان بر اداره کل راه و ترابری استان مانده و دیگر هیچ / آقای مدیرکل راه ، این ره که تو می روی به….
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین / همانطور که در خبر ذیل مشاهده خواهید کرد فقط نامی از سمنان بر اداره کل راه و ترابری استان که تنها در استان ما  وجاهت دارد، آنهم در غیر مرکز استان(شاهرود) ودر تمامی  استان های کشور به راه و شهرسازی تبدیل و در مراکز استان ها مستقر گردیده است، باقی مانده است.

 

از تمامی طرح های روی زمین مانده شهرستان سمنان  منجمله جاده نظامی سمنان که مدتهاست قربانگاه  همشهریان ما شده است تا ورودی – خروجی های مرکز استان،سمنان به فیروزکوه و.. در اداره کل راه وترابری استان سمنان با این افزایش دو برابری اعتبارات هم خبری نیست.

 

 مسیری که این مجموعه  انتخاب کرده از چشم بیدار این مردم پنهان نخواهدماند.

 

مدیر کل محترم راه، این ره که تو می روی به  …

و اما اصل خبر..

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با اشاره به افزایش قابل توجه اعتبارات در سال آینده گفت: مجموع اعتبارات این اداره کل در سال 95 بیش از دو برابر امسال خواهد بود.

به گزارش سمنان لاین  ازایرناسید عبدالمجید نژاد صفوی  ضمن تشریح اهم فعالیت های این اداره کل، مجاورت با هشت استان پهناور و اقتصادی کشور را یکی از ویژگی های استان سمنان دانست و ابراز داشت: بیشترین خدمات زیربنایی استان تهران از طریق محورهای استان سمنان مرتفع می شود و توزیع ترافیک سالانه 19 میلیون تردد در راه های این استان به خوبی بیانگر این موضوع است.
وی قرار گرفتن در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب و همچنین دسترسی به بازار مصرف عمده تهران را از دیگر امتیازات ویژه استان خواند و تصریح کرد: حدود 565 کیلومتر از بزرگراه محور ترانزیتی تهران-مشهد در استان سمنان واقع شده و تردد سالانه میلیون ها مسافر و زائر بارگاه امام هشتم(ع) اهمیت آن را دوچندان می کند.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان همچنین با بیان اینکه میزان اعتبارات دولتی برای اجرای تمامی پروژه ها کافی نیست، خاطر نشان کرد: در بسیاری از موارد توانستیم با کمک بسیج ماشین آلات و انجام کارهای جهادی سبب پیشرفت طرح ها شده و آن ها را به انجام رسانیم.
نژاد صفوی به همکاری شرکت های پیمانکار نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اعتماد سازی های انجام شده و بر مبنای شعار همدلی و هم زبانی امسال ، در برخی موارد این شرکت ها بدون دریافت مبلغی در ابتدای کار، حاضر به انجام آن ها شدند.
وی همچنین با بیان اینکه چهار نماینده استان در این مدت جلسات مختلفی را با وزیر راه وشهرسازی و معاونان وی ترتیب دادند، اظهار داشت: به همراه نماینده شهرستانهای شاهرود و میامی نیز در سه نوبت جلسه با وزیر راه در خصوص راه های روستایی، ایمنی، روشنایی و توسعه راه ها تبادل نظر کردیم.
مدیر کل راه و ترابری سمنان همچنین به رفع 16 نقطه حادثه خیز استان اشاره و خاطر نشان کرد: در ابتدای سال جاری روشنایی کمربندی سمنان به طول هفت کیلومتر اجرا و به این ترتیب یکی از نقاط حادثه خیز استان برطرف شد.
نژاد صفوی اضافه کرد: در دهه فجر نیز عملیات اجرایی روشنایی خروجی شاهرود به سمت گلوگاه به طول 10 کیلومتر آغاز شد و فاز نخست آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی همچنین سال آینده را سال ایجاد تحول در راه های استان نامید و ابراز داشت: دو هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه محور دامغان، معلمان جندق اختصاص داده شده و تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
نژاد صفوی ضمن تأکید بر اهمیت این محور خاطر نشان کرد: با تکمیل آن بنادر جنوبی و شمالی از طریق یزد و دامغان به یکدیگر متصل می شوند و علاوه بر رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، شاهد کاهش تصادفات، کاهش آلاینده ها و همچنین کاهش هزینه حمل و نقل کالاها خواهیم بود.
وی با بیان اینکه از مجموع 200 پروژه این اداره کل، برخی بسیار آینده ساز و مهم است، اظهار داشت: محور گرمسار به سمت سیمین دشت و همچنین فیروزکوه از جمله این طرح ها است.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان ادامه داد: در سال آینده نیز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح در گلوگاه شاهرود و همچنین سه راه مجن آغاز و اجرای پروژه شاهرود- آزادشهر نیز تسریع می شود. 
همچنین نژاد صفوی آسفالت تراشی و روکش آسفالت محور میامی – کاهک به طول 26 کیلومتر را از جمله پروژه های افتتاح شده عنوان کرد و گفت: تقاطع غیر همسطح میامی- جاجرم نیز که از جمله طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری بود، در سال 94 به بهره برداری رسید.
وی افزود: هدف از اجرای این تقاطع رفع نقطه حادثه خیز، هدایت و روان سازی ترافیک محور تهران-مشهد و ترافیک منتهی به شهرستان میامی و جاجرم بود.
مدیر کل راه و ترابری استان سمنان ساماندهی ورودی غربی میامی، احداث تقاطع غیر همسطح امیریه، ساماندهی تقاطع ورودی سرخه، احداث تقاطع غیر همسطح سرخه و بهسازی و روکش آسفالت محور گرمسار- چنداب را از دیگر پروژه های انجام شده در سال 94 عنوان و تصریح کرد: راه اصلی دامغان – گلوگاه نیز با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
نژاد صفوی همچنین سهم استان سمنان از راه های اصلی و فرعی کشور را به ترتیب 1/6 و 1/3 عنوان کرد و گفت: از مجموع دو هزار و 167 کیلومتر راه روستایی استان، 50 درصد آن آسفالت بوده و در سال آینده شاهد رشد چشمگیر آسفالت مابقی آن خواهیم بود.

 

 تصادف هفته گذشته در جاده نظامی سمنان که منجر به فوت هر دو سرنشین خودروی سواری شد

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب