18:10:42 - دوشنبه 7 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان: بیش از 55 تفاهم نامه به ارزش 20 هزار میلیارد ریال در همایش سرمایه گذاری منعقد شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان با اشاره به برگزاری اولین همایش سرمایه گذاران استان سمنان، گفت: در این همایش بیش از 55 تفاهم نامه به ارزش بیش از 20 هزار میلیارد ریال به امضا رسید.

به گزارش سمنان لاین ازایرناامیر خلیلی خواه افزود: 99 طرح به ارزش حدود 38 هزار میلیارد ریال برای ارائه در اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان پیش بینی شده بود که در چهار بخش کشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، صنعت و معدن و زیرساخت، انرژی و خدمات شهری بررسی و ارائه شد.
وی تاکید کرد: در مجموع 12 تفاهم نامه در بخش کشاورزی، 18 تفاهم نامه در بخش میراث فرهنگی و گردشگری، 9 تفاهم نامه در بخش صنعت و معدن و بیش از 16 تفاهم نامه در بخش زیرساخت، انرژی و خدمات شهری در اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان منعقد شد.
خلیلی خواه تصریح کرد: در این همایش برخی تفاهم نامه ها به ارزش ریالی تبدیل شد و برخی تفاهم نامه ها، زمینه تسهیل سرمایه گذاری و ورود فعالان بخش خصوصی را فراهم می کند که دستاورد بزرگی در حوزه های مختلف است.
وی با اشاره به میثاق نامه حمایت از سرمایه گذاران که در اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان ارائه شد افزود: این میثاق نامه که به امضای آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، محمدرضا خباز استاندار، دادستان استان، مجمع نمایندگان و مدیرکل اقتصادی و دارایی رسید، با هدف همصدا شدن در حمایت از سرمایه گذاری و تسهیل در روند کاری فعالان بخش خصوصی، به امضا رسید.
وی با اشاره به حضور نماینده دو سرمایه گذار خارجی در اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان از ژاپن و هند، گفت: یک شرکت به نمایندگی از تولیدکننده ژاپنی، برای همکاری در بخش زیرساخت و واگن سازی در استان سمنان اعلام آمادگی کرده است.
مدیرکل اقتصادی و دارایی استان سمنان افزود: برنامه ریزی شده است تا از این پس، در هر فصل در سال آینده، یک نشست تخصصی سرمایه گذاری در استان سمنان برگزار شود که اولین نشست برای بهار 95 در حوزه کشاورزی یا گردشگری در نظر گرفته شده است.
اولین همایش سرمایه گذاری استان سمنان با حضور 300 سرمایه گذار، فعال اقتصادی بخش خصوصی، مدیران دولتی و اجرایی روز یکشنبه شانزدهم اسفند 94 با حضور محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد، در چهار بخش تخصصی کشاورزی ، میراث فرهنگی و گردشگری، صنعت و معدن و زیرساخت، انرژی و خدمات شهری برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب