22:00:43 - دوشنبه 7 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در سمنان صورت گرفت ؛ انتصاب خانم صابر بعنوان تنها معاون زن رئیس کل دادگستری در کل کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین از دادگستری کل استان سمنان ، در اجرای منویات ریاست معظم قوه قضائیه مبنی بر به کارگیری همکاران اداری در معاونت های دادگستری استان ها  با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان سمنان و موافقت معاونت راهبردی قوه قضائیه، معاون برنامه ریزی دادگستری کل استان سمنان منصوب شد.

سید محسن مظهری رئیس کل دادگستری استان سمنان پیش از این، شناسایی و توجه به نیروهای مستعد و توانمند در راستای کادر سازی مورد نیاز در قوه قضائیه و همچنین استفاده حداکثری از کارکنان قضایی در امر خطیر قضاوت که از شئون ولایت می باشد را، از جمله سیاستهای مدیریتی خود عنوان کرده بود که در این راستا برخی از معاونین ستادی دادگستری استان نیز در سالهای اخیر از میان کادر اداری این دستگاه انتخاب و منصوب شده اند.

گفتنی است با تشکیل معاونت راهبردی در قوه قضائیه  که بر اساس منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری در سالهای اخیر مبنی بر توجه به برنامه محوری و تکیه کردن بر برنامه روشن و مدون در قوه قضائیه شکل گرفته است، به تبع آن معاونت های برنامه ریزی دادگستری ها با افزایش توان و ظرفیت معنوی و مادی، در راستای انجام وظایفی از جمله برنامه ریزی و پیگیری سیاستهای کلان قوه قضائیه، مشارکت در تدوین طرح ها، سیاستها و راهبردهای تحول و پیشرفت قضایی در استانها و کنترل و ارزیابی اجرای برنامه های عملیاتی در سطح استان ماموریت یافته اند.

نظارت بر اجرای بودجه در دادگستری، بررسی مستمر تشکیلات قضائی و اداری و دبیری شورای قضایی استان نیز بخشی دیگر از وظایف معاونت برنامه ریزی دادگستری کل استان ها می باشد.

صابر نزدیک به دو سال  سرپرستی این حوزه را بر عهده داشته و اکنون با انتصاب قطعی در این سمت، عنوان تنها معاون زن رئیس کل دادگستری های کشور که از میان کارکنان اداری قوه قضائیه به این سمت منصوب شده است را نیز از آن خود کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب