20:04:41 - یکشنبه 6 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشتمین مرکز رشد استان سمنان در یک خانه در سمنان راه اندازی شد!!!/ فروش شرکت ها و واحدهای فناور مرکز رشد شاهرود 9 میلیارد و 785 میلیون ریال و سمنان فقط؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 سمنان لاین- هشتمین مرکز رشد پارک علم وفناوری استان سمنان که بنام مرحوم پرفسور حسابی نام گذاری شده است،  در سمنان راه اندازی شد.


دکتر سیدمحمد اسماعیل جلالی مرکز رشد دکتر حسابی سمنان را هشتمین مرکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان ذکر کرد و افزود: مراکز رشد از طرفی به بدنه ی دولت و از طرف دیگر به شرکت های خصوصی متصل هستند که وظیفه ی تامین سرمایه به عهده ی دولت و اقدامات اجرایی بر عهده ی بخش خصوصی است. هرچه این موضوع بهتر انجام شود، تصدی گری بخش دولتی کاهش می یابد.

دکتر جلالی سقف تسهیلات اعطایی به شرکت های مستقر در مراکز رشد پارک علم و فناوری استان سمنان را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در صورتی که شرکت فرآیند دانش بنیان را طی کند و به تولید محصول برسد، سقف این تسهیلات تا یکصد میلیارد ریال و از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی کشور که کارگزار آن صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان است، قابل افزایش است.
وی تعداد واحدهای فناوری که هم اکنون در مراکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری استان سمنان مستقر هستند را 87 شرکت عنوان کرد و افزود: از این تعداد 51 درصد در حوزه ی مکانیک و الکترونیک، 7 درصددر بخش فناوری اطلاعات و 11 درصد کشاورزی، 4 درصد فناوری نانو، 4 درصد معدن، 3 درصد عمران، 4 درصد شیمی و صنایع غذایی و 16 درصد در سایر حوزه ها فعالیت می کنند.
رییس پارک علم و فناوری استان سمنان به میزان فروش واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد این پارک در نیمه اول سال 1394 اشاره کرد و گفت: مجموع فروش شرکت ها و واحدهای فناور مرکز رشد شاهرود 9 میلیارد و 785 میلیون ریال، مرکز رشد دامغان دو میلیارد و 840 میلیون ریال، مرکز رشد سمنان 1 میلیارد و 575 میلیون ریال، مرکز رشد گرمسار 9 میلیارد و 250 میلیون ریال و مرکز رشد مهدیشهر 480 میلیون ریال بوده است.
وی به توجه پارک علم و فناوری استان سمنان به نوآوران و صاحبان ایده در قشر دانش آموزی اشاره کرد و تصریح کرد: مرکز نوآوری و کانون شکوفایی خلاقیت این پارک تا سقف 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به دانش آموزان صاحب ایده در سراسر استان پرداخت می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان هم در سخنانی به تفاوت دانشگاه دولتی و آزاد اشاره کرد و گفت: برخلاف دانشگاه های دولتی که در آن ها بودجه دولتی وجود دارد و فقط مدیریت هزینه انجام می شود، در دانشگاه آزاد هم باید مدیریت درآمد و هم مدیریت هزینه داشته باشیم و طبق مصوبه ی هیات امنای دانشگاه آزاد پیش بینی شده 20 درصد از منابع مالی دانشگاه باید از منابع غیر شهریه تامین شود و تا انتهای چشم انداز ششم دانشگاه که در سال 1399 است باید به 30 درصد برسد.

حال  توجه هم استانی های محترم را به نمونه ای دیگر از توسعه متوازن !!!پارک علم وفناوری استان سمنان  مستقر در شاهرود جلب می کنیم . ( لازم به ذکر است بر خلاف اکثر استانهای کشور پارک علم وفناوری استان سمنان خارج ازمرکزاستان و در شاهرود مستقرمیباشد) ؛(عکس افتتاح امروز سمنان از ایرنا)

 

مرکز رشد افتتاح شده در سمنان!!!!

                

 

….واین هم مرکز رشد واقع در شاهرود

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب