8:07:14 - پنجشنبه 3 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دکتر احمدهمتی ؛ همه راه های توسعه از دانشگاه عبور می کند
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین- منتخب مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت : همه راه های رشد و توسعه از جمله در زمینه های علمی ، آموزشی و پژوهشی و حتی مدیریتی از دانشگاه عبور می کند.

 

به گزارش سمنان لاین ، احمد همتی در دیدار با رئیس معاونان این دانشگاه افزود : دانشگاه آزاد دانشگاهی مردمی است که با پشتوانه مردم تاسیس و ادامه پیدا کرده و دارای ویژگی های اختصاصی است.

همتی با تاکید بر توجه به کیفیت آموزشی و ایجاد عدالت بین دانشگاه ها اظهار داشت: اختلاف پرداخت ها در مقایسه با دانشگاه های دولتی قابل توجیه نبوده و اگر چه حمایت بودجه ای از دانشگاه آزاد تفاوت دارد اما نظام پرداخت ها باید به گونه ای باشد که سطح حقوقی اعضا هیات علمی و کارکنان با دانشگاه های دولتی تفاوتی نداشته باشد.

همتی وضعیت پژوهش در دانشگاه ها را رضایت بخش ندانست و تصریح کرد: اگرچه پژوهش­های بسیاری در حال انجام است و مقالات زیادی ارایه می گردد اما مواردی که کاربردی باشند و بتوانند مبنای حرکت های علمی و صنعتی قرار بگیرند بسیار نادر است.

وی خواستار کاربردی شدن این پژوهش ها در جامعه شد.

وی پذیرش و جذب دانشجو از خارج کشور به ویژه از کشورهای اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشگاه آزاد این ویژگی را دارد که دانشجوی خارجی را از کشورهای اسلامی جذب نماید و این می تواند اساس خوبی برای تقویت کشور در عرصه جهانی باشد.

همتی گفت: به طور قطع این دانشجویان حکم سفیرانی را خواهند داشت که پیام ایران اسلامی را به جهان منتقل خواهند کرد.

وی اظهار کرد: به لطف دولت تدبیر و امید تنش های بین المللی از بین رفته و کشور یک حالت عقلانیت را به خود گرفته و جامعه دانشگاهی این عقلانیت را بهتر درک کرده و وظیفه فرهنگ سازی در سطح جامعه را برعهده دارد.

وی اظهارامیدواری کرد با هم افزایی و همسویی دولت، مجلس و دستگاه های اجرایی و با تلاش مضاعف جهش های خوبی را در همه زمینه ها به ویژه از نظر علمی در کشور شاهد باشیم.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با اعلام آمادگی برای همفکری و همکاری با نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی، دانشگاه آزاد را دستاورد بزرگ نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان دارای بالاترین شاخص آموزشی در آموزش عالی کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: این دانشگاه با 85 رشته دکتری تخصصی دارای توسعه 60 درصدی در مقاطع تحصیلات تکمیلی است که این فراتر از استانداردهای موجود در بین دانشگاه های کشور محسوب می­شود.

بهادری رشد چشمگیر تحصیلات تکمیلی در دو سال اخیر در واحد سمنان را نیز یادآور شد و گفت: با پیگیری هایی که انجام گرفت موفق شدیم تا در حوزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه به رشدی بالغ بر 180درصد دست یابیم که این رشد در مجموع بسیار قابل توجه و تقدیر است.

وی یادآور شد : این استان با دارا بودن دستکم 128 هزار دانشجو، به ازا هر شش نفر جمعیت دارای یک نفر دانشجوست که این شاخص بسیار بالایی در آموزش عالی کشور محسوب می­شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب