17:56:11 - سه شنبه 1 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان : کارخانه فروسیلیس آلاینده محیط زیست نیست
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سمنان گفت : بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، سوانح و حوادث، اعصاب و روان و دیابت پنج عامل تهدید کننده سلامت مردم این استان است.

 

به گزارش سمنان لاین ازایرنا، مهدی شادنوش روز سه شنبه در ششمین جلسه ی شورای سلامت و امنیت غذایی این استان در سالن مدیریت بحران استانداری بر ضرورت اجرای برنامه های مدون و همه جانبه برای ارتقای سلامت مردم استان تاکید کرد.
وی خواستار مشارکت تمامی دستگاه های اجرایی در اجرای طرح صدور پرونده سلامت برای هر یک از کارکنان شد و گفت : اجرای این طرح از سال گذشته آغاز شده و تاکنون به طور کامل در دانشگاه علوم پزشکی اجرایی شده است.
شادنوش میزان مراجعه بانوان نزد پزشکان را هشت برابر بیشتر از آقایان اعلام و اضافه کرد : باید مردان نیز برای مراجعه به پزشک در زمان بیماری ترغیب شوند.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: توجه به عوامل اجتماعی می تواند نقش موثری در توسعه سلامت جامعه داشته باشد.
جعفر جندقی خواستار اجرای طرح سفیر سلامت در خانواده ها شد و یادآور شد : بر اساس اجرای این طرح به یکی از اعضای هر خانواده آموزش های بهداشتی لازم برای ارائه به سایر اعضای خانواده داده می شود.
وی با اشاره به بررسی های بهداشتی انجام شده در رابطه با کارخانه فروسیلیس استان سمنان گفت: این واحد آلاینده محیط زیست نیست.
وی تصریح کرد: گرد و غبار تولیدی و سیلیس کریستالی این کارخانه کمتر از حد مجاز است.
وی افزود: سلامت کارکنان این واحد تولیدی نیز بر اساس بررسی های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تایید شده است.
تدوین برنامه ی جامع سلامت و تشکیل خانه مشارکت مردم از مصوبات این جلسه بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب