17:47:55 - سه شنبه 1 مارس 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تخم‌مرغ‌های سمنان از سال 95ردیابی می‌شوند!
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از اجرای طرح درج  کد رهگیری بر روی پوسته تخم‌مرغ‌های تولیدی این استان از سال 95 خبر داد.

محمد سعیدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای طرح‌های زیر مجموعه برنامه جامع تضمین کیفیت و سلامت فرآورده‌‌های خام دامی و اجرای طرح هویت‌دار کردن تخم‌مرغ خوراکی اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح درج تاريخ توليد، تاريخ انقضاء و درج نام واحد تولیدکننده بر روی پوسته تخم‌مرغ الزامی شده و این فرآینده در واحدهای بسته‌بندی مستقل و وابسته به فارم‌های تخم‌گذار تحت‌پوشش دامپزشکی استان سمنان انجام خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: با اجرای این طرح امکان ردیابی محصول بدون هویت و غیربهداشتی در مراکز عرضه فراهم خواهد شد

این دامپزشک گفت: تولید کنندگان تخم مرغ در این استان می‌بایست ضمن رعایت ضوابط و مقررات دامپزشکی در خصوص بسته‌بندی تخم‌مرغ به‌صورت سالم و بهداشتی و عرضه محصول استاندارد به‌منظور تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه اقدام کنند.

 دکتر سعیدی با تاکید بر الزام حمل و نگهداری و عرضه تخم‌مرغ در سردخانه و یخچال‌ از مرحله تولید تا عرضه خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده تخم‌مرغ فاقد هویت در مراکز عرضه براساس ضوابط، با متخلفین برخورد قانونی می‌شود.

وي با بیان اینکه بهتر است مصرف‌کنندگان از تخم‌مرغ بسته‌بندی ویژه مصارف خانوار استفاده کنند از مصرف کنندگان خواست: در هنگام خرید تخم‌مرغ به کيفيت ظاهري آن توجه و حتما ضمن توجه به تاریخ  توليد و انقضاء درج شده بر روی پوسته تخم‌مرغ، از خرید تخم‌مرغ‌های موجود در فضای باز و غیریخچالی اجتناب کنند.

 

 مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از معدوم‌سازی بیش از 14 هزار کیلوگرم تخم‌مرغ در این استان خبر داد و اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون طی 738 مورد بازرسی در سطح مراکز توزیع ،عرضه و بسته‌بندی و فرآوری تخم‌مرغ مقدار 14 هزار و 443 کیلو گرم تخم‌مرغ فاسد در سطح استان کشف و از چرخه مصرف انسانی حذف  شده است  .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب