10:26:33 - شنبه 27 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار؛ همتی نماینده سمنان شد/ سمنان لاین اولین رسانه در خبر انتخاب نمایندگان استان
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 استاندار سمنان با اعلام نام منتخبین انتخابات مجلس شورای اسلامی، میزان مشارکت مردم در چهار حوزه انتخابیه این استان را بیش از 66 درصد اعلام کرد.

به گزارش سمنان لاین محمدرضا خباز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه احمد همتی با 31 هزار و 771 رای و با کسب 37 درصد از مجموع آراء بیشترین میزان رای این حوزه انتخابیه را کسب کرد.
وی افزود: میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه 56 درصد بوده است.
وی افزود: در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی ، سیدحسن حسینی با کسب 49 هزار و 970 و 41 درصد از مجموع آراء منتخب مردم در این حوزه انتخابیه به مجلس راه یافت.
خباز خاطرنشان کرد: میزان مشارکت مردم حوزه انتخابیه شاهرود و میامی 69 درصد بوده است.
وی با اعلام مشارکت 75 درصدی مردم حوزه انتخابیه دامغان در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی، تصریح کرد: ابوالفضل حسن بیگی در این حوزه با کسب 17 هزار و 244 رای و 35 درصد از کل آراء به عنوان منتخب مردم این حوزه به مجلس دهم رفت.
استاندار سمنان مشارکت مردم حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان در انتخابات را 74 درصد عنوان کرد و گفت: غلامرضا کاتب در این حوزه انتخابیه با 23 هزار و 668 رای و کسب 52 درصد از آراء، منتخب مردم گرمسار و آرادان شد.
وی با اشاره به نتایج اولیه انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری نیز گفت: آیت الله سیدمحمد شاهچراغی با بیش 224 هزار رای و حجت الاسلام و المسلمین عبدالامیر خطاط با 48 هزار رای، نتیجه غیرقطعی شمارش آراء در این انتخابات بوده که نتیجه قطعی در آینده اعلام می شود.
وی با تاکید بر این که نتیجه شمارش آرای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه به تایید هیات نظارت استان رسیده است، گفت: کل انتخابات نیز باید به تایید هیات نظارت بر انتخابات در استان سمنان برسد.
خباز افزود: مردم حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه با 56 درصد و مردم حوزه انتخابیه دامغان با 75 درصد به ترتیب کمترین و بیشترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشتند.
وی با مطلوب دانستن رقابت در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان، میزان مشارکت مردم را قابل قبول دانست و تاکید کرد: انتظارمان از میزان مشارکت مردم استان سمنان در دو انتخابات هفتم اسفند بیشتر بود.

دکتر احمد همتی نماینده مردم سمنان در مجلس شد

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب