19:32:14 - پنجشنبه 25 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
652 شعبه در استان سمنان پذیرای آراء شهروندان در چهار حوزه انتخابیه است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

رئیس ستاد انتخابات استان سمنان با اعلام شعبه های اخذ رای به تعداد 652 شعبه در این استان به تفکیک حوزه های انتخابیه، گفت: این شعبه ها آماده رای گیری از شهروندان از ساعت هشت صبح هفتم اسفند 94 است.

محمدرضا میرزایی افزود: در حوزه انتخابیه شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه 193 شعبه شامل 132 شعبه در شهرستان سمنان، 40 شعبه در شهرستان مهدیشهر و 21 شعبه در شهرستان سرخه رای مردم را جمع آوری می کنند.
وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه شهرستان های شاهرود و میامی 279 شعبه شامل 229 شعبه در شهرستان شاهرود و 50 شعبه در شهرستان میامی، پذیرای آراء شهروندان در روز انتخابات است.
میرزایی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان دامغان نیز 93 شعبه اخذ رای ، آرای شهروندان را جمع آوری می کند.
وی افزود: در حوزه انتخابیه شهرستان های گرمسار و آرادان 87 شعبه اخذ رای شامل 62 شعبه در شهرستان گرمسار و 25 شعبه در شهرستان آرادان، فرآیند رای گیری از شهروندان را انجام می دهند.
رئیس ستاد انتخابات استان سمنان اظهار کرد: در چهار حوزه انتخابیه استان سمنان 515 شعبه ثابت و 137 شعبه سیار و 456 شعبه شهری و 196 شعبه روستایی هستند.
در استان سمنان 109 نفر برای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند که در دو مرحله و در مجموع صلاحیت 63 نفر تایید شده بود و با انصراف 14 نامزد، اکنون 49 نامزد در چهار حوزه انتخابیه به رقابت می پردازند.
در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دو نامزد در استان سمنان رقابت می کنند.
در استان 670 هزار نفری سمنان 494 هزار نفر واجد دادن شرایط رای هستند که از این تعداد 22 هزار نفر را رای اولی ها شامل می شود.
10 هزار نیروی اجرایی شامل چهار هزار نیروی انتظامی، در چهار حوزه انتخابیه، در برگزاری دو انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری و مجلس دهم شورای اسلامی مشارکت دارند.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری یک مرحله ای است و نماینده خبرگان با کسب اکثریت نسبی آرای انتخابات برگزیده می شود.
در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اگر میزان رای نفر اول کمتر از 25 درصد از کل آراء باشد، انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب