13:45:09 - چهار شنبه 24 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاور امور گردشگری یونیدو: توسعه و افزایش اقامتگاههای بومی راهکار توسعه گردشگری استان سمنان است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 مشاور امور گردشگری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) گفت: یکی از راههای توسعه گردشگری در استان سمنان، توسعه و افزایش تعداد اقامتگاه های بومی است.

 فلورین سنگسمید روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از جاذبه های گردشگری شاهرود، شهمیرزاد و مهدیشهر سمنان افزود : استان سمنان به دلیل برخورداری از تنوع آب و هوایی و جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده، دارای شرایط اولیه برای رشد و توسعه گردشگری پایدار است.
وی با اشاره به قابلیت این استان در زمینه اکوتوریسم اظهار داشت : این استان نیاز به ایجاد و توسعه اقامتگاه های بومی دارد.
وی هدف از سفر خود به ایران را گسترش و بهبود صنعت گردشگری کشور به خصوص در شش استان شامل سمنان، کردستان، خوزستان، کرمانشاه و خراسان رضوی و گلستان به سفارش سازمان یونیدو عنوان کرد.
مشاور امور گردشگری سازمان یونیدو با تاکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری ایران به تنهایی و توسط یک فرد و یک سازمان امکان پذیر نیست، گفت: توسعه گردشگری نیاز به مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ادارات دولتی مرتبط، بخش خصوصی، شهرداری ها، NGO ها، مردم دارد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به توسعه گردشگری استان سمنان ، گفت: دومین سفر خود را در اردیبهشت ماه به استان انجام می دهد و طرح اولیه برای بهبود وضعیت گردشگری ایران و استان را ارائه می کند.
سنگسمید ادامه داد : عبوری بودن و مقصد سفر نبودن یکی از چالش های اصلی گردشگری استان سمنان است و این در حالی است که استان در مسیر ترانزیت مسافران تهران – مشهد قرار دارد و نباید تنها یک مسیر عبوری باشد.
وی با تاکید بر اینکه استان سمنان باید از فرصت نزدیکی به پایتخت و قرار داشتن در مسیر عبوری مسافران مشهد بهره برداری کند، تصریح کرد: منابع طبیعی و نیروی انسانی لازم برای توسعه گردشگری استان سمنان فراهم است.
مشاور سازمان یونیدو در سفر خود به استان سمنان از جاذبه های گردشگری استان سمنان در شهرهای شاهرود، شهمیرزاد و مهدیشهر و سمنان بازدید کرد.
حضور مشاور سازمان یونیدو در استان سمنان در راستای اجرای طرح ملی تکاپو انجام شد.
بیش از 700 اثر تاریخی استان سمنان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب