10:44:32 - چهار شنبه 24 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شخص استاندار، مسئول اجرایی شدن انتقال آب خزر
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ، استاندار درهمایش روز مهندس از آب به عنوان یکی از مهمترین مشکلات این استان یاد کرد و گفت: استان سمنان راهی جز انتقال آب ندارد.

 

دکترخباز افزود: ما برای مشکل آب برنامه‌های خود را در ذیل سه برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دسته‌بندی کردیم که تامین آب مردم در تابستان پیش‌رو و استفاده بهینه از آب‌های موجود از مهمترین سرفصل‌های برنامه کوتاه‌مدت است.

 

وی با بیان اینکه باید از هدررفت آب‌ها جلوگیری کنیم، خاطرنشان کرد: استانداری از همین الان تلاش خود را به‌کار گرفته تا از جیره‌بندی آب در تابستان جلوگیری کند.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان با اشاره به قول مساعد دولت برای اجرایی شدن و تکمیل پروژه‌های سد فینسک، سد چاشم و کالپوش، تصریح کرد: اعتبارات خوبی برای اجرایی شدن این پروژه‌ها در اعتبارات 95 گنجانده شده که این پروژه‌ها در راستای برنامه‌های میان‌مدت ما برای رفع مشکل کم‌آبی است.

 

وی،با اشاره به هدرفت بالای آب در بخش کشاورزی، گفت: حتی کشورهایی که سالانه 1500 تا 2000میلی متر بارندگی دارند نیز از این روش‌هایی که در کشاورزی ما مرسوم است استفاده نمی‌کنند.

 

استاندار سمنان بر اجرای پروژه‌های آبخیزداری تاکید کرد و افزود: چرا باید بارندگی‌ها به صورت سیلاب به استان آسیب وارد کند. باید این آب‌های سطحی جمع‌آوری و حداکثر استفاده از آن انجام شود.

 

وی با اشاره به عزم همه مسئولان و موثرین استان برای اجرایی شدن طرح انتقال آب خزر، تصریح کرد: امور مربوط به اجرای این پروژه تقسیم شده و رفع مشکلات زیست‌محیطی و اخذ مجوزهای لازم و همچنین مجوز 215 به استاندار سمنان سپرده شده که ان‌شااله آن را اجرایی خواهیم کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب