22:06:06 - چهار شنبه 24 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان : اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 استاندار سمنان با تاکید بر ضرورت اجرای راهبرد اقتصاد مقاومتی گفت : اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است.

 محمدرضا خباز روز چهارشنبه در همایش روز مهندس و بسیج مهندسین در سالن اجتماعات اداره کل فرهنک و ارشاد اسلامی سمنان افزود :باید در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی همراه بوده و تلاش مضاعف کنیم.
وی اظهار داشت : در این ارتباط توجه به درون با تولید برای صادرات باید مبنا قرار گیرد چرا که اقتصادی مقاومتی با نگاه مهندسی شده عمیقی در کشور طراحی شده است. 
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی را بیشتر اقتصادانان قبول دارند و ما باید منویات رهبری را در این موضوع، به عنوان چراغ راه بپذیریم و ادامه دهیم.
ااستاندار سمنان در بخش دیگری به قانون رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت : عده ای از واحدهای تولیدی در این استان یا به کلی تعطیل هستند و یا چراغ شان در شرف خاموشی است و یا با ظرفیتی بسیار کمی ،تولید می کنند که باید تلاش کنیم با تجربه مهندسان مشکلاتشان را برطرف کنیم.
خباز نقدینگی ، تامین اجتماعی ، مالیات ، کارگری و برخی موضوعات آب و گاز را از جمله مشکلات این واحدهای تولیدی برشمرد.
وی تاکید کرد : در استان سمنان برخی از دستگاه ها فکر جزیره ای دارند که ضروری است آنان از فکر جزیره ای بیرون آیند و با اتخاذ راهکاری اصولی دست در دست هم دهیم تا مسیر راه را پیدا کنیم.
استاندار سمنان خطاب به مهندسان گفت : مهندسین استان سمنان باید با حضور در زیر یک سقف واحد وبا تلاش و پشتکار فراوان برای کاهش بیکاری و پیشرفت بخش های عمرانی و صنعتی تلاش کنند.
وی با بیان این که در سال های قبل از انقلاب کشور ایران یکی از واردکنندگان مهندس و پزشک بود، افزود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با رهبری امام خمینی (ره) در کشورهای جهان شاهد حضور مهندسان و پزشکان کشورمان هستیم.
پنجم اسفند، سالروز تولد خواجه نصیر الدین طوسی روز مهندس نامگذاری شده است.
در این همایش شماری از مهندسان تجلیل شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب