10:26:22 - سه شنبه 23 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار : تعداد رای دهندگان حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه بیش از 173 هزار نفراعلام شد
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس هیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرستانهای سمنان مهدیشهر و سرخه گفت: 173 هزار و 383 نفر در این حوزه انتخابیه دارای شرایط دادن رای در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستند.

 سیدعباس دانایی روز سه شنبه در نشست آموزشی و توجیهی مجریان، ناظران و دست اندرکاران انتخابات شهرستان در تالار هلال احمر سمنان افزود: با احتساب حدود 497 هزار واجد شرایط رای دادن در استان، حدود 35درصد رای دهندگان استان، در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه قرار دارند.
وی یادآور شد: در شهرستان سمنان 132 شعبه اخذ رای شامل 120 شعبه ثابت و 12 شعبه سیار در نظر گرفته شده است که نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره گذشته 28 شعبه اضافه شده است.
وی با اشاره به مراجعه هزار و 700 نفر برای اعلام همکاری در اجرای انتخابات به فرمانداری سمنان، گفت: با احتساب پنج درصد نیروهای ذخیره، 716 نفر به عنوان اعضای شعب اخذ رای در سمنان فعالیت می کنند.
دانایی ادامه داد : با احتساب تمام افراد مجری ،ناظر، نیروهای امنیتی و انتظامی، راننده در شهرستان سمنان سه هزار و 400 نفر در برگزار انتخابات در روز هفتم اسفند 94 مشارکت دارند.
فرماندار سمنان با اشاره به جوانگرایی در بین مجریان انتخابات در این دوره از انتخابات در سمنان، تصریح کرد: از 716 نفر 148 نفر از مجریان انتخابات در شعب اخذ رای یعنی حدود 20 درصد از این افراد، برای اولین در فرآیند اخذ رای در شعب این دوره از انتخابات در سمنان مشارکت می کنند و 80 درصد مجریان بین دو تا 15 دوره انتخابات تجربه مشارکت در اجرا دارند.
وی با اشاره به حساسیت انتخابات تاکید کرد : به شکلی برنامه ریزی شده است که بیش از دو نفر از افرادی که برای اولین بار مجری برگزاری انتخابات هستند، در یک شعبه اخذ رای حضور نداشته باشند.
دانایی تصریح کرد : 89 نفر از مجریان انتخابات از دانشجویان علاقه مند هستند و 35 درصد از 716 نفر را نیز بانوان تشکیل می دهند.
فرماندار سمنان با شاره به لحاظ کردن 14 دوره آموزشی برای مجریان، ناظران و تامین کنندگان امنیت شعب اخذ رای در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه، تاکید کرد: هدف از برگزاری این دوره های آموزشی، اجرای انتخابات در آرامش، امنیت کامل و بر اساس قانون است.
محمدرضا خباز استاندار و حجت الاسلام حسنعلی عربی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان به همراه جمعی از مجریان، ناظران و نیروهای انتظامی و امنیتی سمنان در این نشست آموزشی حضور داشتند.
در حوزه انتخابیه سمنان ،مهدیشهرو سرخه 14 نامزد به رقابت می پردازند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب