21:03:49 - سه شنبه 23 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه جامع علمی کاربردی با چهار کشور دنیا همکاری مهارتی خواهد داشت
کانال تلگرام سمنان لاین

 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به بهره مندی این دانشگاه از شرایط پسابرجام گفت: این دانشگاه به دنبال تفاهم نامه برای همکاری مهارتی با کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه و استرالیاست.

به گزارش سمنان لاین ازایرنامحمد اخباری در سمنان گفت: هیاتی 22 نفره از آلمان به ایران آمدند و با بررسی توان دانشگاه جامع علمی کاربردی و پس از بازگشت به آلمان، برای انعقاد تفاهم نامه اظهار آمادگی کرده اند.
وی اظهار داشت : ایجاد دانشگاه های مشترک در مناطق آزاد ایران و اعزام دانشجویان ایران به آلمان برای دریافت آموزش های مهارتی به صورت مقطعی و یا اعزام استاد از آلمان، در این تفاهم نامه ها پیگیری می شود.
وی خاطرنشان کرد : مکاتباتی نیز با کشور استرالیا انجام شده و در ابتدای سال 95 هیاتی از ایران برای برقراری ارتباط به منظور افزایش توان مهارتی و استانداردسازی مهارتهای آموزشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران هدفگذاری شده است.
اخباری گفت: در سفر دکتر روحانی به کشور فرانسه نیز وزیر علوم ایران درباره همکاری فرانسوی ها با دانشگاه جامع علمی کاربردی ایران مباحثی مقدماتی با مسئولان فرانسه داشت.
وی با اشاره به برنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی برای افزایش سهم این دانشگاه از آموزش عالی کشور از 15 به 25 درصد در برنامه پنجساله ششم توسعه، یادآور شد: در دنیا 12 هزار و 500 رده شغلی وجود دارد ولی در ایران این رقم چهار هزار مورد و در دانشگاه جامع علمی کاربردی با 800 رشته تعداد مشاغل زیر پوشش سه هزار و 200 مورد است.
وی گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی قصد دارد در برنامه ششم توسعه تا پنج هزار شغل را از طریق تنوع بخشی رده های آموزشی مهارتی پوشش دهد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از مصوبه هیات ممیزی این دانشگاه در کشور درباره به کارگیری استادان دارای مهارت خبر داد و گفت : بر این اساس، از استادکارانی که 50 سال در یک مهارت تجربه دارند و حتی دارای سوادکلاسیک نیستند، به عنوان مدرس استفاده می شود.
وی با بیان اینکه 60 درصد از آموزش ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارتی و 40 درصد نظری است، ادامه داد: تا پایان امسال مراکز هزارگانه دانشگاه جامع علمی کاربردی رتبه بندی می شوند و بر اساس رتبه، به آن ها بسته آموزشی و تشویقی ارائه می شود.
اخباری با اشاره به این که 85 درصد از آموزش عالی در کشورهای توسعه یافته آموزش های مهارتی است و با اشاره به شایعاتی درباره حذف جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی در برنامه ششم توسعه، تصریح کرد: اگر در این برنامه قرار باشد سهمی از دانشگاهی در آموزش عالی کشور کاهش یابد باید از نظام نظری باشد، نه نظام مهارتی.
وی تصریح کرد : شایعات درباره حذف دانشگاه جامع علمی کاربردی در برنامه ششم توسعه از جانب مجموعه افرادی است که به دنبال قُلک سازی از آموزش عالی هستند.
محمد اخباری روز سه شنبه به منظور بازدید از مراکز دانشگاه جامع علمی و کاربردی به همراه بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی این دانشگاه به سمنان سفر کرد.
دانشگاه جامع علمی کاربردی در کشور هزار و 100 مرکز و 500 هزار دانشجو و 45 هزار مدرس دارد که با 12 موسسه و 18 وزارتخانه و با حدود 300 دستگاه و کارخانه بزرگ همکاری دارد.
در استان سمنان نیز با وجود دو هزار واحد صنعتی و تولیدی، حدود 40 درصد مراکز علمی کاربردی در بخش صنعت، 40 درصد در بخش خدمات و بقیه دربخش کشاورزی دانشجو تربیت می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب