10:22:12 - سه شنبه 23 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری چهارمین جشنواره استقبال از بهار 95 درسمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان از برگزاری چهارمین جشنواره استقبال از بهار 95 در شهر سمنان خبر داد.

امیر علی عموزاده گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در راستای اهداف فرهنگی ، هنری و زیباسازی شهری متناسب با بافت فرهنگی، اجتماعی و هنری چهارمین جشنواره استقبال از بهار را برگزار می‌کند .

وی افزود: در سال های گذشته جشنواره المان‌های نوروزی و دیوارنگاری برگزار می‌شد اما امسال با توجه به بازخوردهای مردمی و مطالبه شهروندان این جشنواره فقط به دیوارنگاری اختصاص دارد و المان‌های شهری مدنظر نیست.

به گفته وی مقام والای امام رضا(ع)،زیبایی‌های شهر من، شادی و نشاط، خاطرات و سنت های بومی،آیین های نوروزی و بهار رستاخیز طبیعت از جمله موضوعات این جشنواره است.

عموزاده خاطر نشان کرد: با توجه به مقارن شدن شهادت حضرت زهرا با روزهای پایانی امسال و تولد آن حضرت در ابتدای سال جدید موضوع «مادر» هم انتخاب شد که امیدواریم هنرمندان به ان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

عموزاده درباره شرایط طرح‌های ارسالی هم گفت:  طرح‌ها باید با فضای فرهنگی، اجتماعی و جغرافیایی سمنان و با موضوعات جشنواره متناسب باشد، مخاطب‌پذیری بالا و قابلیت اجرا داشته باشد و هویت و سلاختار ایرانی ، اسلامی در آن رعایت شود.

این مقام مسئول گفت: هنرمندان تا دهم اسفندماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی یادآور شد: در طرح دیوارنگاری شهری در سال گذشته بیش از سه هزار متر از دیوارهای شهر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال با طرح ها و نقاشی های زیبا مزین شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب