20:28:15 - دوشنبه 22 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرداری سمنان سفارش کاشت گل و نهال می‌پذیرد
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر مرکز آموزش‌های شهروندی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان گفت: کار توزیع گل و نهال امسال در هفت سرای محله شهر سمنان انجام می‌شود.

علی اکبر بنی‌اسدی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با توجه به کویری بودن شهر سمنان و کمبود آب در این شهر، کاشت نهال و توسعه فضای سبز در آن اهمیت زیادی دارد ضمن اینکه نگهداری آنها نیز مشارکت شهروندان را می‌طلبد.

وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته سازمان فضای سبز شهرداری سمنان با صرف هزینه‌های زیاد تعداد زیادی گل و درخت تهیه و در بین شهروندان توزیع می‌کرد که این روند توزیع دردسر و زحمت زیادی برای همکاران ما در سازمان فضای سبز به دنبال داشت.

وی خاطر نشان کرد: کار کاشت این نهال‌ها و گل‌ها نیز با تاخیر توسط شهروندان انجام می‌شد و با توجه به این که یک درخت با ریشه سرباز بیش از 5 ساعت دوام نمی‌آورد بخش زیادی از این نهال‌ها و گل‌ها پیش از کاشت و بهره‌برداری ، خشک می‌شدند.

بنی‌اسدی از تعامل مرکز شهروندی با سازمان فضای سبز خبر داد و افزود: با مذاکرات صورت گرفته با این سازمان قرار شد همکاران فضای سبز دوره آموزشی یک ساعته کاشت و نگهداری از گل و نهال را در سراهای محله برای ساکنان محلات شهر برگزار کرده و سپس گل و نهال‌های تهیه شده را در بن شهروندان متقاضی توزیع کنند.

مدیر مرکز اموزش های شهروندی خاطر نشان کرد: همچنین در اقدام مشترک دیگری سازمان فضای سبز فرم‌هایی را تهیه و سراهای محله اقدام به توزیع آنها در بین ساکنان محلات کردند تا نیازهای شهروندان در زمینه گل و نهال شناسایی و ثبت شود.

به گفته وی پرسنل فضای سبز طی سه ماه آینده براساس درخواست‌های ثبت شده شهروندان اقدام به کاشت گل و نهال‌ها در محل های مشخص شده از سوی شهروندان می‌کند.

بنی‌اسدی از توزیع گل و نهال از 15 اسفند در سراهای محله خبر داد و افزود: براساس تاریخ های مشخص شده از سوی سازمان پارک‌ها و فضای سبز آموزش و توزیع گل و نهال 15 اسفند در سرای محلات وحدت ، گلستان، امیرالمومنین (ع)، ابوذر، آرمان و از21 اسفند در سرای محله شهید احمدی(آتشگاه) انجام می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب