10:52:24 - دوشنبه 22 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سامانه اطلاعات جغرافیایی گردشگری استان سمنان به زبان آلمانی ارائه شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

برای نخستین بار توسط یک شرکت دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود،نسخه آلمانی سامانه اطلاعات جغرافیایی گردشگری استان سمنان TGIS توسط شرکت دانش بنیان پژوهشگران رویدادهای طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود ارائه شد.

دکتر عباس کنگی طراح این سامانه روز دوشنبه در این خصوص  گفت: طی سال های اخیر، اقبال گردشگران خارجی به جذابیت های گردشگری ایران، موج جدید گردشگران به سمت ایران را به همراه داشته و در این رابطه استان سمنان با مناظر زیبای طبیعی، جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی همتا نقش مهمی در این باره دارد.
وی افزود: مجموعه ای از استادان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در قالب یک شرکت دانش بنیان ، برای نخستین بار، نسخه آلمانی سامانه اطلاعات جغرافیایی گردشگری استان سمنان TGISرا طراحی نمودند.
کنگی ادامه داد: در این سامانه کلیه اطلاعات موردنیاز گردشگران آلمانی به صورت طبقه بندی شده با ساختار GIS به صورت بسته های اطلاعاتی بر روی نقشه های جغرافیایی و تصاویر ماهواره ای نمایش داده شده است.
وی بیان کرد: این سامانه یک نرم افزار در محیط اینترنت است و به سادگی از طریق گوشی تلفن همراه قابل استفاده می باشد.
کنگی استفاده از فنون جدید در ارائه اطلاعات ،جاذبه های تاریخی، فرهنگی، هنری و گردشگری استان سمنان برای جذب گردشگران خارجی را ضروری دانست و اظهار کرد: در حال حاضر گردشگران خارجی برای دریافت اطلاعات مربوط به موقعیت جغرافیایی، راه های دسترسی و مشخصات مناطق گردشگری مانند بناهای تاریخی، سایت های باستان شناسی، جاذبه های طبیعی و مکان های مذهبی استان سمنان، با مشکلاتی روبرو هستند.
وی افزود: در این میان علاقه گردشگران آلمانی به جاذبه های گردشگری ایران و عدم وجود سیستم مناسب اطلاع رسانی به زبان آلمانی، ضرورت فعالیت در این رابطه را آشکار می سازد.
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مقایسه این سیستم با روش های سنتی گفت: سیستم اطلاعات جغرافیایی گردشگری ، اطلاعات موردنیاز گردشگران را به صورت سریع، کم هزینه، آموزنده و به شیوه ای جذاب در اختیار آنها قرار می دهد.
پیش از این نسخه فارسی و انگلیسی این سامانه ارائه شده بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب