12:04:21 - شنبه 20 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبرهای انتخاباتی / پیچیده تر شدن رقابت نامزدهای انتخابات مجلس در دو حوزه سمنان و شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی با شور و هیجان داوطلبان و طرفداران آنان در نقاط مختلف کشور ادامه دارد که گاه این تبلیغات با وعده های عجیب و غریب یا طرفداری سرسخت هواداران آنها با حاشیه های جالب و گاه خشنی نیز همراه می شود. 
 
تبلیغات انتخاباتی نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مجموع نشانگر شور و شوق مردم و نامزدها برای رونق دادن به فضای انتخابات است و فضای کلی آن در کشور در مجموع نشانگر ظرفیت خوب آنها در رعایت قانون و احترام به حقوق شهروندان دانست. 

حاشیه های تبلیغات انتخاباتی در روزهای اخیر نیز که اغلب در قالب سخنان و یا رفتارهای عجیب جلوه گر شده، از نظر ناظران تا حدی طبیعی است اما همگان اعم از نامزدها و هواداران آنها باید همواره به یاد داشته باشند که مردم حتی روی کوچکترین حاشیه های تبلیغاتی و رفتارها و سخنان داوطلبان حساس هستند و این حساسیت ها را در روز رای دادن درنظر می گیرند. 

در مرکز استان سمنان پس از تایید صلاحیت دکتر احمد همتی در لحظات واپسین مهلت قانونی پاسخگویی به اعتراض کاندیداها، شرایط  برای انتخاب نامزد طیف اصلاح طلبان سمنان  تغییر کرد.

 

در شب قبل از تایید دکتر همتی در شورایی موسوم به اصلاح طلبان و اعتدالگرایان سمنان تقریبا انتخاب نادر مالکی بعنوان کاندید این طیف قطعی شده بود که با بازگشت دکتر همتی به صحنه انتخابات و تایید صلاحیتش ، اکثریت این شورا با رای خود ،   دکتر همتی را بعنوان کاندیدای این طیف اعلام کردند.

 

 انصراف نادرمالکی ازادامه رقابت های انتخاباتی هم از نکات حائز اهمیت حوزه سمنان میباشد.

 

نامزد قطعی اصولگرایان سمنان هم مهندس خسروی میباشد که با حضور عباس کاشیان که با عنوان اصولگرای اصلاح طلب وارد میدان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه سمنان، مهدیشهر وسرخه شده است کار را برای این جریان سیاسی در این حوزه دشوار کرده است.

 

داریوش مهدوی که اصالتا متعلق به یکی از روستاهای مازندران میباشد یکی دیگر از کاندیداهای حوزه سمنان است که امید او بیشتر به مازندرانی های مقیم سمنان و روستاهای شمالی شهرستان مهدیشهر و البته شاید هم بخشی از مردم سمنان باشد.

 

در دامغان ابوالفضل حسن بیگی از اردوگاه اصولگرایان و گرمسار هم دکتر کاتب بدلیل فعالیت های موثرش در این شهرستان تقریبا برای انتخاب شدن با مشکل چندانی روبرو نیستند.

 
 
 واما در شاهرود پس از آنکه جلالی یکی از نامزدهای مطرح دهمین دوره مجلس  بالاخره تصمیم گرفت در تهران بماند و از رقابت در  حوزه شاهرود انصراف دهد ، گزارش ها حکایت از آن دارد که رقابت نامزدهای انتخاباتی این حوزه هم پیچیده شده است. 

بسیاری معتقد بودند که نامزد مذکور در آخرین ساعات مهلت انتقال، به خواست طرفدارانش عمل می کند و به این حوزه بازخواهد گشت اما جلالی در آخرین لحظات اعلام کرد که به خواست برخی بزرگان در پایتخت می ماند. 

در حوزه یادشده 37 نفر برای نامزدی در انتخایات ثبت نام کردند که پس از رسیدگی ها، 23 نفر فرصت رقابت را پیدا کرده اند.

حالا باید دید سرانجام رقابت این افراد چه می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب