8:50:26 - سه شنبه 16 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئيس جهاددانشگاهي كشور مطرح كرد: واگذاری 2 مأموريت ملي به جهاددانشگاهي استان سمنان (مهدیشهر)
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس جهاددانشگاهي كشور گفت: دو مأموريت ويژه و ملي به جهاددانشگاهي استان سمنان واگذار شده است كه مي‌تواند در توسعه و رشد استان سمنان نقش مؤثر و مفيدي داشته باشد.

 

حميدرضا طيبي در جلسه امضاي توافق نامه همكاري بين استاندار سمنان و رئيس جهاددانشگاهي كشور كه در دفتر مركزي جهاددانشگاهي كشور برگزار شد، گفت: با امضاي اين تفاهم‌نامه همكاري، فعاليت جهاددانشگاهي استان سمنان در زمينه به‌نژاد و اصلاح نژاد دامي و تشخيص و درمان سرطان مبتني بر فرد واقع در مهدیشهر آغاز مي‌شود.

 

وي ادامه داد: با اين دو مأموريت و فعاليت‌هاي مطلوب و مفيد و ارزشمند همكاران ما در مجموعه جهاددانشگاهي استان سمنان، نقش بسيار مفيد و مهمي در رشد و توسعه منطقه و استان خواهند داشت.

 

رئيس جهاددانشگاهي كشور افزود: مجموعه دولت در استان سمنان و استانداري سمنان مي‌تواند روي كل توانمندي جهاددانشگاهي استان سمنان به عنوان بازوي توانمند علمي، فرهنگي، آموزشي، پژوهشي و علم و فناورانه در توسعه استان سمنان حساب كنند و ما نيز همه گونه حمايت را خواهيم داشت.

 

طيبي با ارائه گزارشي از مجموعه فعاليت‌هاي علمي، فرهنگي، پژوهشي و آموزشي جهاددانشگاهي گفت: ما در حوزه علمي و پزشكي كاملاً بر اساس فناوري و علم روز دنيا حركت مي‌كنيم، فعاليت‌هاي سلول درماني رويان و مباحث ژنتيك در حوزه درماني و… اقدامات خوب و مطلوبي صورت گرفته است.

 

وي ادامه داد: در حوزه صنعت، ساخت تجهيزات و دكل‌هاي حفاري، انواع و اقسام مواد و تجهيزات مورد استفاده در اين صنعت و… نيز از فعاليت هاي شاخص جهاددانشگاهي كشور است.

 

رئيس جهاددانشگاهي كشور در خصوص فعاليت‌هاي حوزه آموزشي نيز گفت: در حال حاضر حدود 27 هزار دانشجو در مراكز آموزش عالي جهاددانشگاهي، 60 هزار دانشجو در مراكز آموزش علمي كاربردي جهاددانشگاهي در كشور در حال تحصيل هستند.

 

طيبي با بيان اينكه در بخش آموزش رويكرد جهاددانشگاهي كشور، آموزش‌هاي تخصصي است، گفت: حدود 500 هزار نفر در 120 مركز آموزش تخصصي جهاددانشگاهي در كشور در حال فراگيري آموزش‌هاي لازم هستند.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب