11:11:43 - دوشنبه 15 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاطمه دختربچه ی سمنانی به کما رفت/ پیگیری قضایی خواسته ی مردم!
کانال تلگرام سمنان لاین

 فاطمه خدابخش دختر 11 ساله ای که شنبه شب به همراه همکلاسی هایش در برنامه آموزش شنا، در استخر 22 بهمن سمنان حاضر بود و دچار حادثه شد، به کما رفت.

 

این دختر بچه که از سوی دبستان نیمه شعبان سمنان در قالب طرح فوق برنامه آموزش شنا، شنبه شب در این استخر حضور یافته بود، دچار حادثه شد و اکنون در بیمارستان کوثر سمنان تحت نظر پزشکان است و بنا به اظهار پزشکان دچار عارضه مغزی است و به کما رفته است.

درباره علت رخداد این حادثه روایت های مختلفی وجود دارد که هیچکدام مورد تایید نیست.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان سمنان  گفت : برای شناسایی علت دقیق حادثه نیاز به بررسی های دقیق میدانی است، ولی مسئولیت جان دانش آموزان در این برنامه ها متوجه نجات غریق و سرنجات غریق استخر است و مربیان فقط مسئول آموزش دانش آموزان است.

علیرضا حاجی قاسمی با اشاره به روایتهای مختلف از حادثه ای که برای این دانش آموز رخ داده است، تصریح کرد: اکنون میزان هوشیاری این دانش آموز صفر است و پزشکان از بازگشت به زندگی وی قطع امید کرده اند.

وی علت روایت های مختلف برای این حادثه را تلاش برای تبرئه کردن نجات غریق استخر از مسئولیت در زمان حادثه دانست و تصریح کرد : بسیاری علت حادثه را زمین خوردگی دختربچه یا شوک مغزی می دانند، در هر حال اگر این اتفاقات هم رخداده باشد باید از غرق شدگی وی در آب توسط غریق نجات جلوگیری می شد.

وی تصریح کرد: آموزش شنا به دانش آموزان به صورت فوق برنامه و در قالب قرادادهای آموزش و پرورش با اداره ورزش و جوانان برنامه ریزی می شود و امسال برای هزار و 500 دانش آموز در این فوق برنامه که از سوی مدارس و با رضایت والدین اجرایی می شود، قرارداد بسته شده است.

یحیایی مسئول استخر 22 بهمن سمنان، محل وقوع این حادثه نیز در پاسخ به سوالات خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این گونه حوادث در همه استخرها رخ می دهد از ارائه پاسخ در این ارتباط خودداری کرد.

بر اساس نظر پزشکان این دختربچه اکنون دچار مرگ مغزی شده است.

در این شرایط افکارعمومی منتظر ورود دستگاههای نظارتی مربوطه و پیگیری قضایی جهت سپردن افراد خطاکار به دست قانون است تا کمترین مرهم برای خانواده ی ایشان و با رعایت شرایط استاندارد از تکرار چنین اتفاقات ناگواری جلوگیری شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب