12:29:24 - دوشنبه 15 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح مهر تندرستی در سمنان اجرا می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 معاون فرهنگی و اجتماعی به‌اتفاق تعدادی از کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و تعدادی از خدام امامزادگان شهرستان سمنان با حضور در بیمارستان کوثر، با اهدای شاخه‌های گل نرگس و بسته‌های تبرکی از بیماران عیادت کردند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله سلیمانی‌فرد، معاون فرهنگی و اجتماعی به‌اتفاق تعدادی از کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در حاشیه این برنامه در نشستی با رئیس بیمارستان کوثر سمنان ضمن تبریک روز پرستار و با تقدیر از زحمات پزشکان و پرستان در ارائه خدمات به بیماران گفت: پرستاران یکی از اقشار زحمت‌کش جامعه هستند که در جهت بهبود وضعیت سلامت بیماران زحمات بسیاری می‌کشند.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد ایثار و رشادت‌های پزشکان و پرستاران در تمام مناطق عملیاتی بودیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: نوع‌دوستی یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های این قشر زحمت‌کش جامعه است و همواره تلاش می‌کنند تا به بهترین وجه نسبت به ارائه خدمات بهداشتی به بیماران اقدام نمایند.

وی با اشاره به مزایا و محاسن اجرای طرح تحول سلامت گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح اقدامات خوبی در حوزه سلامت صورت گرفته و بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های بیماران در تأمین هزینه‌های درمانی مرتفع شده است.

سلیمانی‌فرد اظهار کرد: در گذشته خیرین و واقفان خیراندیش نیز به این مهم توجه ویژه داشته‌اند، به‌گونه‌ای که امروز شاهدیم تعداد زیادی از مراکز درمانی در سطح کشور موقوفه بوده و با تیزبینی و درایت واقفان خیراندیش ایجاد شده است.

وی توجه خیرین و واقفان به حوزه بهداشت را امری مهم عنوان کرد و افزود: حوزه بهداشت و سلامت یکی از نیازهای امروز جامعه است که لازم است خیرین در این حوزه ورود کرده و موقوفاتی جهت بهره‌مند شدن اقشار نیازمند جامعه در حوزه درمانی ایجاد کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به وجود موقوفه حاج احمد توکلی در سمنان تصریح کرد: مرحوم حاج احمد توکلی موقوفاتی را در شهر سمنان از خود به یادگار گذاشته که بخشی از نیت خود را به هزینه‌های درمانی بیماران نیازمند اختصاص داده است.

وی افزود: طی چند سال اخیر و با هدف تبلیغ بیشتر سنت وقف و نمایش عینی‌تر برکات سنت حسنه وقف، طرح‌هایی در راستای اجرای امینانه نیات واقفان در حوزه‌ها و با نیات مختلف تعریف شده است.

سلیمانی‌فرد از طرح مهر تندرستی به‌عنوان برنامه‌ای جهت اجرای امینانه نیات واقفان در حوزه بهداشت و درمان نام برد و گفت: در اجرای این طرح نیز همچون سایر طرح‌های اجرای نیت در موقوفات، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا ضمن حفظ کرامت افراد، نیت واقف به نحو احسن اجرایی شود.

ابوالفضل عبدالله‌پور، رئیس بیمارستان کوثر سمنان نیز ضمن تقدیر از این اقدام اداره کل اوقاف و امور خیریه گفت: طی سال‌هایی که مسئولیت این بیمارستان را داشتم، به‌ندرت شاهد حضور ادارات و دستگاه‌های دولتی به‌منظور عیادت از بیماران و دیدار با کارکنان و پرستاران بیمارستان بودم.

رئیس بیمارستان کوثر سمنان از آمادگی خود در راستای اجرایی شدن طرح مهر تندرستی خبر داد و افزود: آمادگی هر نوع همکاری در راستای توسعه و ترویج بیشتر فرهنگ وقف را نیز دارم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب