12:30:33 - دوشنبه 15 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرطان‌هاي سینه، روده و پروستات بیشترین فراوانی را در سمنان دارند
کانال تلگرام سمنان لاین

مديرعامل انجمن امداد بيماران سرطاني كومش سمنان از فراوانی بالای سرطان‌هاي سینه، روده و پروستات  در سمنان خبر داد و گفت: در سطح استان سمنان بالغ بر یک‌هزار 600 بيمار سرطاني وجود دارد.

به گزارش سمنان لاین ازایسنااحترام اردستاني  افزود: انجمن امداد بيماران سرطاني كومش سمنان به تعداد 267 بيمار سرطاني اين شهرستان خدماتي را ارائه مي‌كند.

وی با اشاره به امکان درمان بسیاری از سرطان ها، یادآور شد: اگر بیماران به موقع به پزشک مراجعه و به هنگام بیماری آنها تشخیص داده شود، تا حد زیادی می توان به درمان انواع سرطان امیدوار بود.

اردستانی همچنين از برگزاري همايش پيشگيري و مبارزه با سرطان در سمنان خبر داد و گفت: اين همايش در راستاي فرهنگ‌سازي پيشگيري و مبارزه با اين بيماري با همكاري دانشگاه علوم‌پزشكي سمنان برگزار مي‌شود.

مديرعامل انجمن امداد بيماران سرطاني كومش سمنان بر ضرورت اطلاع‌رساني و افزايش اگاهي درباره اين بيماري تأكيد كرد و افزود: در صورت افزايش اطلاعات در خصوص اين بيماري و همچنين فرهنگ‌سازي لازم مي‌توان از بروز اين بيماري جلوگيري كرد.

اردستاني خاطرنشان كرد: اين همايش با حضور معاون‌دانشگاه علوم پزشكي‌سمنان و برخي از متخصصان انكولو‍‍‍ژي و همچنين تعدادي از بيماران بهبود يافته برگزار مي‌شود.

وي تصريح كرد: بر اساس آمار، سرطان دومين عامل مرگ ومير در دنيا شناخته شده است و در كشور ما نيز بعد از بيماري هاي قلبي و عروقي،سرطان دومين عامل مرگ و مير محسوب مي‌شود.

مديرعامل انجمن امداد بيماران سرطاني كومش سمنان بر ضرورت برگزاري همايش‌هايي از اين دست براي افزايش آگاهي‌هاي عمومي جامعه در اين زمينه تأكيد كرد.

اردستاني در پاسخ به اين پرسش كه كدام نوع سرطان در زنان و مردان سمناني بيشتر شايع است تصريح كرد: در زنان سرطان سينه و در مردان سرطان روده و پروستات بيشتر ديده مي‌شود.

وي با اشاره به برخي از برنامه‌هاي همايش پيشگيري و مبارزه با سرطان تصريح كرد: در همايش که فردا 27 بهمن برگزار خواهد شد، طوماري در حمايت از بيماران سرطاني نيز امضا مي‌شود.

اردستانی، با اشاره به لزوم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، تصریح کرد: ارتقاء سطح آموزش های عمومی و افزایش شناخت شهروندان از این بیماری ها تا حد زیادی می تواند از شیوع بیشتر این بیماران جلوگیری کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب