9:50:05 - دوشنبه 15 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بر ضرورت حل مشکلات پرستاران تاکید کرد
کانال تلگرام سمنان لاین

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به حل مشکلات پرستاران گفت: اکنون بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه توانایی جذب 85 پرستار را دارند اما با وجود فراخوان متعدد، نیروی کار برای همکاری موجود نیست.

 

مهدی شادنوش روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز پرستار افزود : کمبود نیروی متخصص پرستاری، افزایش ساعت کاری و به موقع نبودن پرداختی ها از جمله مسایلی است که پرستاران را با مشکل جدی مواجه کرده است. 

وی کمبود نیرو، افزایش ساعت کار، پرداخت نشدن به موقع حقوق و بیمه ها و مالیات ها را از جمله مشکلات فراروی پرستاران اعلام کرد و گفت : برای رفع این مشکلات به دنبال تامین منابع مالی برای پرداخت به موقع زحمات پرستاران هستیم.

شادنوش تعداد کل پرستاران دانشگاه علوم پزشکی سمنان را 780 نفر اعلام کرد.

وی اظهار کرد: با افزایش ساعت کاری، فشار کاری پرستاران بیشتر می شود و در راندمان کاری آن ها تاثیر منفی می گذارد زیرا پرستاران مجبورند به علت کمبود نیرو، شیفت های بیشتری را در بیمارستان پر کنند و این سبب خستگی بیش از حد پرستاران می شود. 

وی کمبود آموزش های حرفه ای را یکی دیگر از مشکلات پرستاران عنوان و اضافه کرد: باید در دانشکده های پرستاری آموزش های حرفه و اخلاق پزشکی با جدیت بیشتری تعلیم داده شود. 

شادنوش از دیگر مشکلات پرستاران در استان سمنان را پرداخت نشدن به موقع بیمه ها و پرداخت های مالی با تاخیر و به طور کلی برای گروه پزشکی ذکر کرد و گفت: به دنبال تامین منابع مالی برای پرداخت به موقع زحمات پرستاران هستیم. 

وی افزود: در سال آینده با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، علاوه بر جذب پرستار ، نیروهایی به عنوان کمک پرستار جذب خواهد شد تا کمک پرستاران باشند. 

شادنوش با تاکید بر اهمیت زیاد کار پرستاری گفت: با وجود تمام این کمبود ها، پرستاران بهترین خدمات را ارائه داده اند و مشکلات منجر به بروز خلل در کار آن ها نشده است. 

وی با قدردانی از جامعه پزشکی به خصوص پرستاران افزود : مردم و مسئولان هم باید به کار پرستاران عنایت ویژه داشته باشند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان این که کار پرستاران با ارزیابی مادی قابل سنجش نیست، اظهار داشت: پرستاری کاری نیست که دچار روزمرگی شود، زیرا فعالیتی برای هدفی متعالی است که حیات بخشیدن به انسان به عنوان ارزنده ترین مخلوق الهی مهم ترین هدف آن است. 

امروز پنجم جمادی الاول روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان و پرستار صحنه کربلا، حضرت زینب کبری(س) است که به نام روز پرستار نامگذاری شده است. 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب