8:27:59 - شنبه 13 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه آزاد شاهرود دربین 10 دانشگاه آزاد برتر در معیار آموزش
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: بر اساس گروه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در معیار آموزشی بین ده دانشگاه آزاد برتر ایران و اول در استان سمنان قرار گرفت.

 

به گزارش سمنان لاین دکتر سید حسین بدیعی  در این خصوص گفت: بر اساس شاخص ها و معیارهای مصوب ششمین نشست فوق العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی که توسط خبرگان علم رتبه بندی، تهیه و تدوین شده اند، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانست رتبه دهم معیار آموزشی فهرست سال 93-1392 کشور را از آن خود کند.
دکتر بدیعی افزود: این رتبه بندی جامع ترین جامعه آماری در بین رتبه بندی های صورت گرفته در دانشگاه های آزاد اسلامی را پوشش داده است.
وی در مورد چگونگی رتبه بندی بعد آموزشی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نیز بیان کرد: این معیار رتبه بندی ISC از طریق شاخص هایی چون اساتید پر استناد، اساتید دارای جایزه، نسبت اساتید به دانشجویان، نسبت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کل دانشجویان، دانشجویان دارای جایزه و برنده در المپیادهای بین المللی موردمحاسبه قرار می گیرد.
بدیعی گفت: در شاخص کلی که در لیست پایگاه معتبر ISC منتشرشده و شامل کلیه معیارها می شود نیز این دانشگاه توانسته است در بین 304 واحد دانشگاهی رتبه 21 را به خود اختصاص دهد که این نشان از موفقیت واحد شاهرود در تمامی ابعاد موردبررسی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در ادامه افزود: در گزارشی که سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام منتشر کرده است ، علاوه بر انتشار امتیازات کل و رتبه هر دانشگاه، امتیازات دانشگاه ها در معیارهای پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات و فعالیت های اجتماعی-اقتصادی نیز بر روی وبگاه رتبه بندی در اختیار واحدهای مربوطه قرارگرفته است.
وی ادامه داد: قسمتی از اطلاعات غیر پژوهشی موردنیاز رتبه بندی ISC توسط سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شده و در اختیار گروه رتبه بندی قرارگرفته و اطلاعات پژوهشی موردنیاز رتبه بندی دانشگاه های آزاد اسلامی کشور نیز توسط کارشناسان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) از پایگاه اطلاعاتی WOS تهیه شده است.
بر اساس رنکینگ گروه تحقیقات جهانی سایماگو نیز که سال گذشته منتشر شد، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین یکصد دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر کشور قرار گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب