11:21:20 - شنبه 13 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان : پروژه‌های نیمه‌تمام سمنان بااعتبار دولتی تکمیل نمی‌شوند
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – محمدرضا خباز در شورای اداری  استان سمنان اظهار کرد؛  با توجه به تعدد پروژه‌های نیمه‌تمام  استان سمنان و عدم توانایی دولت در تکمیل آنها، پروژه‌های نیمه‌تمام استان با اعتبارات دولتی تکمیل نمی‌شوند لذا مدیران نباید در برون‌سپاری پروژه‌ها تعلل کنند.

 

 

استاندارسمنان با بیان اینکه هرگونه تعلل در واگذاری این پروژه ها، ممکن است به زیان بیت المال و مردم باشد، ادامه داد: برای تکمیل این پروژه‌ها به بیش از 500هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از طریق اعتبارت کشوری و نه از محل اعتبارات استانی قابل تامین نیست لذا تعلل در واگذاری پروژه‌ها به صلاح نیست.

وی با اشاره به ابلاغ قانون واگذاری این پروژه‌های نیمه‌تمام، بیان کرد: دولت ابلاغیه‌ای در این خصوص، پیش از این به استان‌ها ابلاغ کرده و دستگاه‌های متولی موظفند، اقدامات لازم را در این خصوص داشته باشند.

استاندار سمنان در بخش دیگری با اشاره به عبور سالانه بیش از 15 میلیون مسافر از این استان گفت: استان سمنان به عنوان استان مقصد برای مسافران تبدیل می شود.
وی ادامه داد : در زمان حاضر این استان معبری برای تردد و عبور و مرور مسافران شده است و باید تلاش کنیم تا از این شرایط خارج و به عنوان استان مقصد برای مسافران باشد.
خباز با اشاره به اینکه برخی از شهرستان ها در مسیر مسافران کالاها و تولیدات خود را به فروش می رسانند، یادآور شد: شهرستان های دیگر نیز باید محصولات و تولیدات خود را در مسیر مسافران قرار داده و با معرفی آن نسبت به جذب مسافران تلاش کنند.
وی تصریح کرد : باید کاری کنیم که مسافران ضمن بازدید از بناهای تاریخی و گردشگری و آشنایی با تولیدات استان به خصوص صنایع دستی، در این استان توقف نیز داشته باشند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان همچنین بر بی‌طرفی دستگاه‌ها و مسئولان دولتی در انتخابات تاکید کرد و گفت: حضور در وقت اداری در ستادهای انتخاباتی هم شرعا و هم قانونا ممنوع است و باید با متخلفین برخورد شود.

وی، با بیان اینکه ما به انتخاب مردم با هر گرایش سیاسی باید احترام بگذاریم، تصریح کرد: ما به عنوان مسئولان اجرایی انتخابات باید بی‌طرفی کامل خود را در انتخابات اعلام و اجازه ندهیم هیچ فرد یا گروهی از وسائل و امکانات دولتی در راستای تبلیغات انتخاباتی استفاده کند.

استانداربا بیان اینکه همه موظفیم که به پرشور شدن انتخابات کمک کنیم، اضافه کرد: البته این مهم به معنای حق حضور در ستادها نیست. ضمن اینکه همه دستگاه‌ها موظفند امکانات خود را در اختیار ستاد برگزاری انتخابات قرار دهند.

در این جلسه حسین موسوی به عنوان شهردار جدید سمنان و حیدری به عنوان مدیرعامل جدید سازمان همیاری های شهرداری معرفی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب