19:21:28 - چهار شنبه 10 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بعد از دانشگاه صنعتی شریف در دانشگاه سمنان افتتاح شد؛ دومین آزمایشگاه کاویتاسیون سرعت بالا در کشور
کانال تلگرام سمنان لاین

 به گزارش سمنان لاین علی قدوسیان در آیین افتتاح آزمایشگاه‌های تحقیقاتی کاویتاسیون سرعت بالا و مکانیک ضربه آزمایشگاهی اظهار داشت: آزمایشگاه تحقیقاتی کاویتاسیون سرعت بالا بزرگ‌ترین و دومین آزمایشگاه تخصصی در این زمینه بوده که بعد از دانشگاه صنعتی شریف در دانشگاه سمنان راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه برای استفاده دانشجویان مقطع دکتری رشته مکانیک راه‌اندازی شده است، افزود: این آزمایشگاه در زمینه‌های نظامی، خودرو، موشکی و … قابلیت انجام فعالیت‌های تحقیقاتی را دارد.

سرپرست آزمایشگاه کاویتاسیون با سرعت بالا نیز در این آیین گفت: تونل کاویتاسیون سرعت بالا دانشگاه سمنان در حال حاضر دومین تونل سرعت بالای موجود در کشور است که از این تونل برای انجام آزمایش استوانه‌های دوبعدی تا قطر یک و نیم سانتی‌متر، ایرفویل، هیدرو فویل، اژدر و پرتابه‌ها، اجسام ترکیبی، اندازه‌گیری میزان نویز کاویتاسیون در رژیم‌های مختلف استفاده‌ شده و مشخصات عملکرد آن‌ها استخراج می‌شود.

ایرج جعفری‌گاوزن گفت: تست مدل در سرعت‌های بالا نیز در نوع خود در سطح کشور موضوع جدیدی است و با توجه به کاربردهای صنعتی و دفاعی، تجارب حاصله در این آزمایشگاه در نوع خود منحصر به فرد است.

سرپرست آزمایشگاه مکانیک ضربه هم در این آیین گفت: زمینه‌های تحقیقاتی این آزمایشگاه مدل‌سازی فرایندهای ضربه‌ای، شکست دینامیکی، مکانیک ضربه، تحلیل پلاستودینامیک سازه‌ها و طراحی جاذب‌های انرژی است.

محمد دامغانی‌نوری به دستگاه‌های موجود در این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های تست تیلور، هاپکینسون و جاذب انرژی ازجمله دستگاه‌های موجود در این آزمایشگاه هستند که برای تکمیل دستگاه‌های موجود در این آزمایشگاه یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده‌است.

دانشکده مکانیک دانشگاه سمنان دارای بیش از یک هزار دانشجو است که از این تعداد، 65 دانشجو در مقطع دکتری، 135 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و حدود 800 دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشکده مشغول تحصیل هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب