10:32:31 - سه شنبه 9 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان: رالی تور خانوادگی از سمنان تا کیش از 22 بهمن آغاز می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اجرای رالی تور خانوادگی در روز بیست و دوم بهمن 94، همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از سمنان آغاز می شود.

 

به گزارش سمنان لاین حسین خواجه بیدختی افزود: در این مرحله از رالی، 50 خودرو به صورت خانوادگی مسیرهای سمنان، یزد، هرمزگان و کیش را طی می کنند.
وی با بیان این که آیین اختتامیه این تور در روز بیست و پنجم بهمن 94 و در جزیره کیش برگزار می شود ، اظهار داشت : این تور با عنوان ‘کاروان همدلی و همزبانی’ به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر برگزار می شود.
بیدختی با اشاره به این که این تور دومین مرحله از برگزاری تور رالی کویر در استان سمنان در سال جاری است، خاطرنشان کرد: مرحله نخست این تور، سوم و چهارم دی 94 با عنوان کاروان ‘نشاط و امید’ و در سطح استانی، در سمنان برگزار شد.
وی برگزاری این تورها را در ایجاد آمادگی برای برگزاری مرحله سوم و بین المللی این سلسلسه تورها موثر دانست و افزود : مرحله بین المللی این تور با عنوان صلح و دوستی با شرکت سایر کشورها در ایران و با محوریت سمنان برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این تورها را افزایش ارتباط ایران در مجامع بین المللی و در حوزه اجتماعی – فرهنگی عنوان کرد و گفت : برگزاری مرحله بین المللی این تور در ایران، اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران و گردشگری کشور را به رخ جهانیان می کشاند.
بیدختی با تاکید بر استفاده از فرصت پساتحریم در کشور، خاطرنشان کرد : باید مناطق گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری کشور در حوزه بین الملل معرفی شود و این تورها بهانه ای برای افزایش همه افزایی ایران با سایر کشورها باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان، زمان برگزاری مرحله بین المللی تور کویر در ایران را اردیبهشت سال 95 و همزمان با سالروز مبعث پیامبر صلح و دوستی حضرت محمد(ص) اعلام کرد.
استان سمنان در دامنه های جنوبی سلسله کوه های البرز واقع شده است و ارتفاع استان از شمال به جنوب کاسته و به دشت کویر ختم می شود.
همجواری با رشته کوه های البرز و زمین های هموار کویر، شرایط اقلیمی متنوعی برای این استان به وجود آورده است، به طوری که قسمت جنوبی آب و هوایی گرم و خشک، نواحی مرکزی معتدل، قسمت شمال شرقی آب و هوایی سرد و خشک و قسمت شمالی استان سرد است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب