خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
16/02/09 11:22
شناسه خبر : 4923

دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان ؛ لزوم پایبندی رسانه‌ها به منشور اخلاقی انتخابات

دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان و مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان با تاکید بر لزوم پرهیز از انتشار اخبار حاشیه ای ، از  رسانه ها خواست که به منشور اخلاقی انتخابات پایبند باشند . به گزارش سمنان لاین ، ایرج کارخائی در مورد نقش مطبوعات و رسانه‌های گروهی در مشارکت حداکثری […] ...

دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان سمنان و مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان با تاکید بر لزوم پرهیز از انتشار اخبار حاشیه ای ، از  رسانه ها خواست که به منشور اخلاقی انتخابات پایبند باشند .

به گزارش سمنان لاین ، ایرج کارخائی در مورد نقش مطبوعات و رسانه‌های گروهی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گفت: انتخابات بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، یک نعمت الهی است که باید همه مراقب باشند و از آن پاسداری کنند.

وی افزود: در این رابطه، وظیفه خبرنگاران در این عرصه پاسداری درست و سالم  از این نعمت است که نیازمند رعایت و دقت در حفظ و حراست از آن هستیم و خبرنگاران مطبوعات و رسانه های گروهی می توانند در این زمینه نقش آفرین باشند .

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان با اشاره به لزوم رعایت منشور اخلاقی در انتخابات توسط مطبوعات و رسانه‌های گروهی افزود: احترام، رعایت و پاییندی به قوانین و مقررات انتخابات، اهتمام به آموزش، رشد و آگاهی عمومی در زمینه انتخابات و تشویق مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات، ترویج اصول و ارزشهای اخلاقی انتخابات و انتشار اخبار و رویدادهای صادقانه، وحدت بخش و امیدوار کننده در عرصه انتخابات از اصول اساسی منشور اخلاقی است.

کارخائی همچنین در ادامه افزود: برای حفظ وحدت و همبستگی بیشتر در جامعه، پرهیز از هر گونه اخبار حاشیه‌ای و دوری از انتشار گزارش ها و اخباری که موجب اختلاف می شود، بسیار مهم و اساسی است همه دلسوزان و تاثیر گذاران خصوصا خبرنگاران باید کمک کنند تا وحدت، همدلی  و همبستگی در جامعه و استان افزایش یابد .

وی گفت: اعتماد به گزارش ها و آمار مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات، صیانت از منافع ملی و حفظ وفاق سیاسی و اجتماعی در جامعه به واسطه انتشار اخبار صحیح انتخاباتی، تلاش در جهت نشر و ترویج آموزه‌هایی که سبب ارتقاء و تعالی فرهنگ سیاسی جامعه شود و رعایت اصول صداقت، تعهد و قانون محوری در انتشار مطالب و اخبار انتخاباتی بسیار مهم و اثر گذار است.

وی همچنین نقش خبرنگاران و رسانه‌های استان سمنان را در انتخابات 7 اسفند مهم برشمرد و اظهار کرد: نقش خبرنگاران و رسانه‌های مختلف این استان در خلق انتخابات پرشور در 7 اسفند مهم  و تاثیر گذار خواهدبود.

وی اظهار داشت: خبرنگاران ، با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه در کنار رعایت اصول و اخلاق حرفه ای و رسالت خبری خود، با ترویج روحیه امید و نشاط در جامعه، به خلق این حماسه بزرگ کمک شایانی می‌کنند .

وی افزود: اطلاع رسانی شفاف و صادقانه  در عرصه انتخابات، ایجاد شور انتخاباتی در بین افراد جامعه با ارائه گزارش و اخبار مرتبط با انتخابات، از ویژگی های رسانه های استان سمنان در انتخابات است .

وی  با اشاره به همکاری و تعامل مناسب رسانه، خبرگزاری و مطبوعات با ستاد انتخابات و کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات این ستاد در استان سمنان، فعالیت این رسانه ها را در پیروی از مقام معظم رهبری برای کمک به خلق حماسه بزرگ سیاسی در کنار مردم قابل تقدیر است که باید در ادامه مسیر همچنان مستمر و مداوم ادامه پیدا کند.

وی به استفاده از تمام ظرفیتها برای آگاهی بخشی، اطلاع رسانی  و به صحنه آوردن مردم برای حضور در پای صندوقهای رأی روز 7 اسفند از سوی رسانه های استان سمنان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: رسانه های استان سمنان نقشی که در این زمینه داشتند را به خوبی ایفا کردند.