15:55:38 - دوشنبه 8 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از شکستن بغض ظریف تا بوسه بر شانه حسن و خنده های حسین!
کانال تلگرام سمنان لاین

 

ظریف بعد از حضور در جایگاه حسن روحانی را در اغوش کشید و بر شانه او بوسه زد.مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته ای و افتخارافرینان برجام صبح دوشنبه در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.

مهمانان از ساعت 8 صبح، یک به یک  وارد سالن پذیرایی شدند و پس از صرف چای وکیک به محل اصلی برگزاری مراسم رفتند.

سید عباس عراقچی زودتر از بقیه اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای به سالن اجلاس رسید. بعد از او حمید بعیدی نژاد به همراه پسرش وارد محل برگزاری مراسم شد.

دکتر قاضی زاده هاشمی به محض ورود با تمام مسئولین حاضر سلام و علیک گرمی کرد و بعد از ان در ردیف اول و در کنار همسرش نشست.

محمدرضا نعمت زاده نیز بعد از شوخی با سید محمود دعایی که خنده حاضران را در پی داشت، بر روی صندلی اش نشست.

محمد جواد ظریف و علی اکبر صالحی در کنار هم و سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی نیز شانه به شانه هم در ردیف اول نشستند.

دقایقی قبل از حضور رییس جمهور و هیئت همراه، همسرحسن روحانی و حسین فریدون وارد مراسم شدند. همسر محمد جواد ظریف در مصافحه، با همسر حسین فریدون پیش قدم شد و بعد از ان موازی با همسرانشان در کنار هم نشستند.

بعد از ورود دکتر حسن روحانی به سالن تمام حاضران ایشان را ایستاده تشویق کردند. 

رضا رشیدپور، مجری برنامه در ابتدا اماری جالب از مذاکرات هسته ای ارائه داد و گفت: 

مذاکرات در 388 روز انجام شده که 48 روز آن در تعطیلات رسمی کشور بوده است.4 هزار ساعت مذاکره در مدت 29 ماه و مجموعا در 58 دوره صورت گرفته است.

29 دور در وین،17 دور در سوئیس،5 دور در نیویورک،4 دور در مسقط،2 دور در استانبول و یک دور در مونیخ انجام شده است

او همچنین گفت در طول این نشست ها، دو نفر از خانم های مذاکره کنندگان غربی مادر شدند و دو نفر از اعضای هیئت ایرانی مادر خود را از دست دادند. 

اما بعد..

رشیدپور از دکتر روحانی خواست تا برای تجلیل از خانواده شهدای هسته ای بر روی سن بروند.
پس از تقدیر انها نوبت به تجلیل از وزیر امورخارجه کشورمان رسید. 

مجری مراسم در توصیف او گفت: می خواهم از کسی برای حضور در جایگاه دعوت کنم که جمله ای ماندگار را در تاریخ سیاسی کشورمان ثبت کرد. “هرگز یک ایرانی را تهدید نکن” و بعد از آن جواد ظریف با تشویق مکرر حاضران بر روی سن رفت.

پیش از این، همسر ظریف اولین کسی بود که ایستاده او را تشویق کرد و بعد از ان تمام حاضران به احترام این مرد از جای برخواستند.

ظریف بعد از حضور در جایگاه حسن روحانی را در اغوش کشید و بر شانه او بوسه زد.

او نتوانست بغض خود را به هنگام سخنرانی اش پنهان کند.

بعد از او نوبت به علی اکبر صالحی رسید. کسی که مجری مراسم به نقل از محمد جواد ظریف او را “اصل جنس” نامید.

صالحی نیز به رسم تقدیر و ارادت بر شانه رییس جمهوری بوسه زد و پس از دریافت نشان لیاقت چند دقیقه ای صحبت کرد. صالحی در صحبت هایش به حذف نام محمد نهاوندیان و حسین فریدون  از لیست تقدیر شوندگان توسط رییس جمهوری اشاره کرد.

او در پایان ضمن تقدیر ویژه از این دو نفر از رییس مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی کرد.
سردار حسین دهقان سومین نفری بود که برای دریافت نشان شجاعت به جایگاه دعوت شد.
رضا رشیدپور با بیان این جمله که ” دیپلماسی لبخند به تنهایی ما را به این موفقیت نرساند؛ بلکه کسانی بودند که با دفاع و اقتدارشان برجام را به فرجام رساندند” از وزیر دفاع خواست تا بر روی سن بیاید.

دهقان در پایان صحبت هایش بر تقویت توان موشکی کشور تاکید کرد و گفت: این ملت، این دولت و این رییس جمهور هیچ گاه از تقویت توان موشکی اش غفلت نخواهد کرد. 

 دوباره نوبت به مردان تیم مذاکره کننده هسته ای رسید. سید عباس عراقچی که ازاو با عنوان “مرد اخم ها و لبخندها” ی مذاکرات و “حاج عباس” تیم مذاکره کننده  یاد شد به جایگاه امد و نشان درجه دو لیاقت و خدمت را از دستان دکتر روحانی دریافت کرد.

عراقچی از پله های جایگاه مستقیم به سمت محمدجواد ظریف رفت و او را در اغوش کشید. مصافحه و معانقه این دو نفر با تشویق حاضران همراه شد و دقایقی فضای مراسم را تحت تاثیر قرارداد.

مجید تخت روانچی و حمید بعیدی نژاد نیز نشان درجه دو لیاقت و خدمت دریافت کردند و بعد از ان هم مانند عراقچی برای مصافحه به سمت صالحی و ظریف رفتند.

 پس از ان رضا رشیدپور از مرد همیشه همراه رییس جمهوری تقدیر کرد. او حسین فریدون را ” سنگ صبور روحانی” نامید و از حاضران خواست تا او را تشویق کنند.

خنده ها و اشاره های فریدون و ظریف در این لحظه از چشم برخی مهمانان دور نماند.

در بخش بعدی برنامه تعدادی از معاونان و مشاوران وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی از دکتر روحانی لوح زرین و سیمین دریافت کردند.

نوبت به سخنرانی رییس جمهوری رسید.مجری مراسم دکتر روحانی را با عنوان مرد” خرداد و خرد” به جایگاه سخنرانی دعوت کرد. مهمانان و اعضای کابینه، برای رییس جمهور ایستاده کف زدند و او را همراهی کردند.

زمانی که حسن روحانی در صحبت هایش به شوخی های علی اکبر صالحی در طول مذاکرات اشاره کرد، او و محمد جواد ظریف درگوشی حرفی را رد و بدل کردند که صدای خنده شان بلند شد.
رضارشیدپوردرپایان برنامه از مهمانان خواست تا پیرو هشتگ معروف ” #تاریخ_به_احترام_تو_خواهد_ایستاد ” که در طول مذاکرات بیشترین بازتاب را در شبکه های اجتماعی داشت، ایستاده تیم مذاکره کننده را تشویق کنند.

عکس یادگاری تمامی تقدیر شدگان با رییس جمهوری اخرین حاشیه این مراسم بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب