8:39:05 - یکشنبه 7 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری از سامانه مانیتورینگ اداره کل هوا شناسی سمنان آغاز شد
کانال تلگرام سمنان لاین

 سامانه مانیتورینگ مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان سمنان روز یکشنبه در هفتمین روز گرامی داشت دهه مبارک فجر با حضور جمعی از مسئولان راه اندازی شد.

 

به گزارش سمنان لاین مدیرکل هواشناسی سمنان در آیین راه اندازی این سامانه امکان بررسی و تحلیل هم زمان نقشه ها و تصایر ماهواره ای، ارتباط با ایستگاه های خودکار هواشناسی، مانیتورینگ سیستم های هواشناسی به صورت آنلاین، امکان مشاهده وضغیت ایستگاه های جاده ای هواشناسی در کشور و استان، مانیتورینگ تصاویر ماهواره ای(اروپا و خاورمیانه)،ارتباط با دوربین های جاده ای پلیس راه استان و مانیتورینگ گرد و غبار را از کاربردهای این سامانه برشمرد.

غلامرضا حسنی غربا با بیان این که این سامانه توانایی نمایش 64 تصویر به صورت همزمان را دارد، گفت : برای اجرای این پروژه 600 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی شماره سامانه ارتباطی شهروندان با این اداره کل در رابطه با آگاهی از وضعیت آب و هوایی استان را 134 اعلام کرد.

وی راه اندازی سامانه تهک(توسعه هواشناسی کشاورزی) برای اولین بار در سمنان را از دیگر فعالیت ها این اداره کل عنوان کرد و گفت : کشاورزان با استفاده از این سامانه می توانند از وضعیت جوی منطقه با خبر شوند.

غربا به مشکل تغییر اقلیم و گرم شدن هوا اشاره و اضافه کرد برای رفع این مشکل، کمیته ای باید در سمنان تشکیل تا وضعیت این تغییرات را به صورت کارشناسی بررسی و از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

وی با بیان این که سمنان از معدود استان های دارای انرژی پاک است، تاکید کرد : بهتر است انرژی ها پاک و خورشیدی جایگزین سوخت های فسیلی شوند.

فرماندار شهرستان سمنان در این آیین ضمن قدردانی از راه اندازی سامانه مانیتورینگ اداره کل هواشناسی گفت: با توجه به شرایط پسابرجام ، باز هم تجهیزات جدید هواشناسی می تواند وارد کشور و استان ها شود.

سیدعباس دانایی به راه اندازی بیش 30 ایستگاه هواشناسی در استان سمنان در 2 سال اخیر اشاره کرد و گفت: این موفقیت مبین مدیریت درست این اداره کل است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب