18:22:54 - شنبه 6 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار: شرایط سرمایه گذاری در استان سمنان فراهم است / تشکیل بنیاد مردمی آب در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان از تهیه و تدوین یکصد طرح سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها آماده ارائه به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

محمدرضا خباز در آیین افتتاح همزمان 44 پروژه شهرستان دامغان، با بیان اینکه استان سمنان آماده جذب سرمایه‌گذاران در همه بخش‌ها است، اظهار کرد: استان سمنان ظرفیت‌های متعدد و متنوعی در سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و از جمله در بخش‌های صنعتی،معدنی، کشاورزی، گردشگری و…است.

وی، بر تسریع و تسهیل در روند سرمایه‌گذاری در این استان تاکید و خاطرنشان کرد: همه اختیارات خود را برای ایجاد تسهیل در روند جذب سرمایه‌گذاران در شهرستان‌های مختلف به فرمانداران و مدیران کل تفویض می‌کنم.

استاندار سمنان،با اشاره به کاهش شدید درآمدهای دولت و تنزل شدید بهای جهانی نفت،افزود: دیگر با اعتبارات دولتی نمی‌توان کشور را اداره کرد لذا باید فضا را برای ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی مهیا کنیم.

خباز، با اشاره به اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها، یادآور شد: خوشبختانه امروز سیل سرمایه‌گذاران به سوی کشورمان سرازیر شده و باید در استان سمنان نیز از این فرصت استفاده کنیم.

این مقام ارشد اجرایی به موفقیت دولت تدبیر و امید در مذاکرات هسته ای اشاره و بیان کرد: در نتیجه این پیروزی تاریخی، امروز سرمایه‌گذران داخلی و خارجی، جرات سرمایه‌گذاری در کشورمان را پیدا کردند .

وی ایجاد این فرصت تاریخی را دستاورد دولت و تیم قوی هسته‌ای آن ارزیابی و اضافه کرد: این تلاش تیم مقتدر دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران بود که با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور توانست این شرایط را برای کشور ایجاد کند.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل بنیاد مردمی آب در این استان خبر داد و تصریح کرد: فرماندران سراسر استان در همین راستا موظف شدند تا طرح‌های خود در حوزه آب را به استانداری ارائه دهند.

خباز با اشاره پروژه انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی ادامه داد: باید زمینه‌های لازم برای اجرایی شدن این پروژه را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه استان سمنان چاره‌ای جز انتقال آب ندارد، یادآور شد: چنانچه تا سال ۲۰۴۰ معضل آب لاینحل بماند، سرعت و تخریب‌ خشکسالی در استان سمنان نیز شدیدتر خواهد شد.

استاندار سمنان از افتتاح و بهره‌برداری از 416 پروژه در این استان با اعتباری بالغ بر 461 میلیارد تومان در دهه‌فجر امسال خبر داد.

خباز، با بیان اینکه بخشی از این پروژه‌ها در چند روز گذشته افتتاح شده اظهار کرد: مابقی این پروژه‌ها تا پایان دهه مبارکه فجر با حضور مسئولان کشوری و استانی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی از افزایش 100درصدی ارزش پروژه‌های افتتاح شده امسال استان در قیاس با سال گذشته خبر داد و با اشاره به تعدد پروژه‌های نیمه‌تمام در این استان تصریح کرد: باید پروژه‌های نیمه‌تمام را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا هرچه سریع‌تر با کمک بخش خصوصی به بهره‌برداری برسند.

خباز با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، گفت: مردم استان همچون گذشته با حضور حماسی در این دو انتخابات، برگ زرین دیگری بر افتخارات خود خواهند افزود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب