16:29:09 - پنجشنبه 4 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل میراث فرهنگی سمنان: بخش خصوصی دو هزار و 700 میلیارد ریال طرح اقامتی در دست اجرا دارد
کانال تلگرام سمنان لاین

 

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بخش خصوصی در این استان اکنون دو هزار و 770 میلیارد ریال سرمایه گذاری در قالب 20 طرح اقامتی در دست اجرا دارد.

حسین خواجه بیدختی روز پنجشنبه در آئین افتتاح هتل پنج ستاره سمنان با حضور مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: در زمان حاضر چهار طرح اقامتی گردشگران در استان سمنان با پیشرفت بالای 85 درصد در دست تکمیل است.
وی اظهار داشت : هتل پنج ستاره گوت کِ مال یکی از طرح های اقامتی بخش خصوصی در سمنان بود که با بهره برداری از آن، ظرفیت مناسبی برای گردشگران در مرکز استان فراهم می شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت اقامتی استان سمنان پیش از افتتاح این هتل شبی هزار و 300 نفر بود، خاطرنشان کرد: در زمان اوج مسافرت ها، با این کمبود ظرفیت، امکان دعوت از مهمانان بیشتر فراهم نبود که این مشکل با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال برطرف شدن است.
خواجه بیدختی از افتتاح هتل شهمیرزاد در اردیبهشت 95 خبر داد که ظرفیت قابل توجهی به امکات اقامت گردشگران در این منطقه توریستی اضافه می کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان این که فقط به دنبال افتتاح و ایجاد هتل های چند ستاره در این استان نیستیم، اقامتگاه های بومی و اکوکمپ ها را نیز ظرفیتی برای اقامت گردشگران عنوان و خاطرنشان کرد : برای ایجاد 40 اقامتگاه بومی در استان سمنان متقاضی وجود دارد که تعدادی از این اقامتگاه ها تاکنون افتتاح شده اند.
یکی از سرمایه گذاران هتل پنج ستاره در سمنان نیز با اشاره به زیربنای 15 هزار مترمربعی این هتل، گفت: این هتل 55 سوئیت، دو تالار و دو رستوران، 22 واحد تجاری و چهار هزار مترمربع فضا و 140 تخت اسکان اقامت دارد که برای ساخت آن 700 میلیارد ریال هزینه شده است.
سیدمهدی منوری خواستار تخصیص تسهیلات کم بهره به سرمایه گذاران بخش خصوصی برای افزایش ظرفیت اقامتی در سمنان شد و گفت : احیای بافت فرسوده توسط میراث فرهنگی، استفاده از ظرفیت جاذبه گردشگری کویر و آب گرم، تامین زیرساخت توسط استانداری و بخش دولتی را از جمله مهم ترین عوامل برای جذب گردشگر و فعالیت بخش خصوصی در این حوزه عنوان کرد.
این سرمایه گذار بخش خصوصی در حوزه گردشگری همچنین ایجاد امکان مسیر دسترسی از بوستان هفده شهریور به این مجموعه هتل و پارک آبی را خواستار شد.
هتل پنج ستاره «گوت کِ مال» که در زبان سنگسری به معنای سیاه چادر عشایر است، امروز توسط مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور ی و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افتتاح شد.
مسعود سلطانی فر در سفر یکروزه به سمنان از مجموعه های تاریخی در بسطام، دامغان و مهدیشهر در استان سمنان بازدید کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب