8:51:16 - پنجشنبه 4 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاد غلامرضا اعوانی، چهره ماندگار کشور در سمنان تجلیل می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

در آئینی به همت دستگاه های فرهنگی استان سمنان، از استاد غلامرضا اعوانی، از اهالی سمنان، فیلسوف ایرانی و چهره ماندگار کشور در حوزه فلسفه تجلیل می شود.

 

به گزارش سمنان لاین آیین تجلیل از استاد غلامرضا اعوانی، چهره ماندگار فلسفه، همزمان با ایام الله دهه فجر، روز 20 بهمن 94 از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه مفاخر استان سمنان، بنیاد ملی نخبگان و دستگاه های فرهنگی برگزار می شود.

این آئین ، شامگاه بیستم ماه بهمن برگزار و از تلاش های علمی فرزند سمنان و چهره ماندگار فلسفه کشور در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان تجلیل می شود.

استاد غلامرضا اعوانی پنجم اسفند ١٣٢١ در سمنان متولد شد و در سال ١٣٤٥ از دانشگاه بیروت مدرک کارشناسی در رشته فلسفه و در سال ١٣٤٧ از دانشگاه سمنان مدرک کارشناسی ارشد دریافت کرد و در سال ١٣٥٥ از دانشگاه تهران موفق به اخذ درجه دکتری فلسفه شد.

استاد اعوانی استاد گروه فلسفه دانشگاه شهید بهشتی بوده است، عضو هیئت رئیسه فدراسیون بین المللی انجمن های فلسفه جهان، نخستین رئیس انجمن بین المللی فلسفه اسلامی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران است.

استاد غلامرضا اعوانی فیلسوف ایرانی در سال 1382 به عنوان چهره ماندگار کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

در آئین تقدیر از این فیلسوف از یکی از کتاب های او رونمایی شود.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب