10:58:26 - چهار شنبه 3 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سومین سفر استاندار به شهرستان “میامی” / هر 25 روز یک‌بار سفر به “میامی”
کانال تلگرام سمنان لاین

محمدرضا خباز، استاندار سمنان از زمان تکیه بر کرسی عالی‌ترین مقام اجرایی دولت یازدهم در استان سمنان، تقریبا هر 25 روز یک‌بار به شهرستان میامی، دورترین شهرستان این استان سفر کرده است.

محمدرضا خباز که امروز 14 بهمن‌ماه به منظور افتتاح و بهره‌برداری از 37 پروژه عمرانی شهرستان میامی به شرقی‌ترین منطقه این استان پهناور سفر کرده است، در شورای اداری این شهرستان، با اشاره به سفرهای متعدد خود به شهرستان‌های هشت‌گانه این استان در دو ماه اخیر، اظهار کرد: با وجود اینکه امروز هفتاد و چهارمین‌ روز از حضور من به عنوان استاندار در استان سمنان می‌گذرد، این سومین سفر من به شهرستان میامی است.

وی، با بیان اینکه مردم ما، شایسته بهترین خدمت‌ها هستند، افزود: شأن مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، چیزی جز خدمت به مردم نیست.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه هیچ فضیلتی بالاتر از رفع مشکلات مردم نیست، گفت: مدیران باید از این فرصت خدمت نهایت استفاده را برده و با رفع مشکلات مردم، ارزش این فرصت را غنیمت شمرده و پاس بدارند.

استاندار سمنان با اشاره به خدمات شایان جمهوری اسلامی در سی و هفت سال گذشته، از افتتاح و بهره‌برداری از 416 پروژه در استان سمنان با اعتباری افزون بر 461 میلیارد تومان در طول دهه‌فجر امسال خبر داد و اضافه کرد: سهم شهرستان میامی از این پروژه‌ها 37 پروژه است.

وی با بیان اینکه شهرستان میامی از ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف و از جمله گردشگری برخوردار است، افزود: باید از فرصت عبور سالانه میلیون‌ها زائر رضوی و گردشگر از این منطقه بهترین استفاده را برد.

خباز با اشاره به وجود آثار تاریخی متعدد در شهرستان میامی، خاطرنشان کرد: باید از وجود بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری مختلف در این شهرستان استفاده بهتری کرد.

استاندار سمنان خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی شد و بر واگذاری برخی بناهای تاریخی به سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و ادامه داد: کاروانسراهای تاریخی شاه‌عباسی در میامی که بزرگترین کاروانسرای کشور است، ظرفیت خوبی است که برای آن باید برنامه‌ریزی شود.

وی با اشاره به توفیق دولت یازدهم در لغو تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام، اظهار داشت: باید از گشایش‌هایی که در دوران پسابرجام ایجاد شده برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم استفاده کنیم.

خباز، بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران خارجی تاکید کرد و گفت: استانداری سمنان نیز از سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان سمنان و خصوصا در شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته استقبال می‌کند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان،با اشاره به خدمات گسترده دولت تدبیر و امید در بخش سلامت، گفت: بخش بهداشت و درمان در دولت یازدهم به اولویت نخست کشور تبدیل شده و همین بستر را برای خدمات‌دهی به آحاد مردم و خصوصا اقشار ضعیف‌تر فراهم کرده است.

وی، با بیان اینکه در گام نخست باید مشکلات را شناسایی و بعد برای رفع آن برنامه‌ریزی کرد از مدیران شهرستان میامی خواست اولویت‌های این شهرستان را نیازسنجی کنند.

این مقام ارشد اجرایی با اشاره به پرتردد بودن محورهای شهرستان میامی و قرار گرفتن این شهرستان در محور تهران-مشهد، تصریح کرد: با توجه به نزدیکی به تعطیلات پایان سال و افزایش حجم سفرها در نوروز، باید برای ارایه خدمات سفری در خور آماده شویم.

خباز، با اشاره به حجم بالای تصادفات رانندگی در کشور و آمار تلفات جانی در محورهای شهرستان میامی، گفت: باید تمامی نقاط حادثه‌خیز این محور اصلاح شوند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب