13:30:56 - سه شنبه 2 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در صورت اختصاص اعتبارات لازم ؛ سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد سمنان سال آینده افتتاح می‌شود
کانال تلگرام سمنان لاین

 حسن شکراللهی اظهار داشت: سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد سمنان، 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد سمنان یکی از منحصر به فردترین سایت‌های امداد هوایی در کشور بوده که از نظر نقشه و امور فنی و معماری دارای امتیازات ویژه‌ای است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان ادامه داد: سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد سمنان نسبت به سایر سایت‌های امداد هوایی در استان‌های کشور دارای امتیازات و تمایزات ویژه‌ای بوده و برای ساخت آن، ایده‌های جدیدتری به‌کار گرفته شده است.

شکراللهی زیربنای سایت امداد هوایی سمنان را 2 هزار و 100 مترمربع بیان کرد و گفت: تا امروز برای بهره‌برداری از این سایت، 30 میلیارد ریال هزینه شده است که از این میزان، 20 میلیارد ریال از محل تبصره دو بود که در اختیار نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس قرار داشت و 100 درصد تخصیص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: برای احداث سایت امداد هوایی و آشیانه بالگرد سمنان، 10 میلیارد ریال نیز از اعتبارات جمعیت هلال‌احمر هزینه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان اظهار داشت: برای تکمیل و احداث پد فرود نیز به 20 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است و در صورت اختصاص اعتبارات، قبل از نیمه نخست سال آینده افتتاح می‌شود.

شکراللهی افزود: از این دست سایت‌های امداد هوایی، 18 مورد در استان‌های مختلف کشور وجود دارد و اهمیت این سایت برای سمنان بسیار زیاد بوده؛ به این دلیل که هشت استان با سمنان همسایه هستند و می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: سالانه میلیون‌ها نفر از راه‌های استان سمنان استفاده می‌کنند و انواع حوادث در این استان رخ می‌دهد و این سایت می‌تواند در زمان لزوم کمک شایانی به خدمات‌رسانی امدادی کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان گفت: سمنان، استان معین پایتخت بوده و از این‌رو، بهره‌برداری از سایت امداد هوایی در آن می‌تواند در زمان بحران بسیار مفید باشد.

شکراللهی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر مقرر کرده است در صورتی که ساختمان این سایت که تعهد استان سمنان است تکمیل شود، بالگرد موردنیاز به استان اختصاص خواهد یافت.

وی گفت: در شاهرود نیز فقط یک بالگرد اورژانس وجود دارد که تنها می‌تواند پوشش سوانح جاده‌ای را انجام دهد؛ اما سایت امداد هوایی سمنان همه حوادث را پوشش خواهد داد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان افزود: در بودجه سال 95 اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است؛ اما با وجود اینکه در بودجه سال 94 نیز ردیف اعتباری برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده بود، اعتباری به آن اختصاص نیافته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب