8:05:41 - یکشنبه 31 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پردیس سینمایی در سمنان احداث می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

جانشین مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان سمنان فضاهای سینمایی در این استان را مناسب ندانست و گفت: پردیس بزرگ سینمایی در سمنان احداث می شود.

 

امیرهوشنگ باهنر روز شنبه در نشستی با جوانان نخبه استان سمنان با استاندار در مرکز فرهنگی شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان افزود: امروز، تنها سینمای شهرستان گرمسار بدون مشکل به اکران فیلم می پردازند و دیگر شهرستان های استان سمنان با مشکل فضای سینمایی مواجه هستند.

وی اظهار داشت : نداشتن سخت افزار و مکان سینما، مهم ترین مشکل موجود در اکران فیلم های سینمایی در این استان است.

وی با اشاره به وضعیت سینمای سه شهرستان دیگر استان به بازسازی صندلی های سینما فرهنگ سمنان اشاره کرد و گفت: احداث پردیس سینمایی جدید سمنان با تحویل زمین به متقاضی بخش خصوصی به زودی آغاز می شود.

جانشین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه سینمای دامغان نیز تعطیل است و فیلم های سینمایی در مجتمع فرهنگی شهید شاهچراغی این شهرستان به صورت موقت اکران می شود، وضعیت سینمای شاهرود را نیز چندان مناسب ندانست و افزود: در چهار شهرستان تازه تأسیس استان سمنان نیز مشکل فضای سینمایی وجود دارد.

باهنر یادآور شد: در این چهار شهرستان نیز به صورت موقت، با تجهیز سالن های نمایش مجتمع های فرهنگی، هنری به وسایل اکران فیلم های سینمایی، این فیلم ها به صورت موقت در این سالن ها اکران می شود.

وی با اشاره به شرایط برگزاری کنسرت های موسیقی در استان سمنان تصریح کرد: این مهم فرآیند خاص و قانونی دارد که بخشی از آن در اختیار استان است و بر اساس آن در دو ماه اخیر چندین کنسرت موسیقی برگزار شده و در ماه های آینده نیز تعدادی از این برنامه ها اجرا می شود.

جانشین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان با اشاره به اینکه فراهم شدن بسترهای غنی سازی اوقات فراغت برای جوانان این استان به عنوان یکی از دغدغه های همیشگی مسئولان است، تصریح کرد: مراکز و فرهنگسراهای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز پذیرای افراد علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و هنری است.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب