8:40:15 - پنجشنبه 28 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تأکید مدیرکل آموزش و پرورش سمنان بر ضرورت حل مشکل کمبود سالن ورزشی برای دانش آموزان
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بر ضرورت حل مشکل کمبود سالن های ورزشی برای دانش آموزان این استان تاکید کرد.

 

به گزارش سمنان لاین محمدرضا جهان روز چهارشنبه در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش این استان افزود : کمبود سالن های ورزشی برای ورزش دانش آموزان این استان مشکلی را به وجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد : با وجود این ، به ورزش و نشاط دانش آموزان اهمیت جدی داده می شود و در همین راستا اقدامات و برنامه ریزی های خوبی در سال گذشته و امسال انجام شده است اما برای تحقق این برنامه ها نیاز به بودجه و فضای ورزشی است.

جهان ادامه داد : استان سمنان با پوشش 99.9 درصد و حتی در عمق روستاها مدارس دایر کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش سمنان تعداد دانش آموزان این استان را 112 هزار دانش آموز اعلام و اضافه کرد : در این استان 10 مدرسه زیر پنج دانش آموز دارد و 537دانش آموز در ی 105 مدرسه به تحصیل مشغولند.

جهان با تأکید بر اهمیت ایاب و ذهاب برای دانش آموزان استثنایی استان، تصریح کرد: یک هزار و 300 دانش آموز استثنایی در این استان هستند که اگر به آن ها سرویس ایاب و ذهاب ارائه نشود، آن ها دیگر به مدرسه نخواهند آمد.

علیرضا حاجی قاسمی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان به برگزاری دو المپیاد ورزشی در استان از ساله گذشته اشاره کرد و گفت : المپیاد ورزشی حیاط پویا و المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در این استان برگزار شد.

وی تاکید کرد : شادابی مدارس به جد در حال پیگیری است اما نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی داریم که اگر محقق شود قدم های خوبی را در ورزش مدارس استان خواهیم برداشت.

محمدرضا خباز استاندار سمنان نیز در این نشست اظهار کرد: همه ما نسبت به معلمان خود احساس دین می کنیم، نظر این است که این دین را بیدار کنیم.

وی خواستار ارائه امکانات ورزشی مدارس روستایی به جوانان و نوجوانان روستایی شد و گفت: تمامی مدارس روستایی استان که تا ساعت چهار بعدازظهر دایر است، پس از تعطیلی مدارس فضای ورزشی را در اختیار جوانان روستا قرار دهند.

خباز تاکید کرد : کمبود بودجه بخش های ایاب و ذهاب و دانش آموزان استثنایی ازسوی وزارت آموزش و پرورش و شخص وزیر قابل پیگیری است.

عبدالرضا محمودی معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، ساماندهی مدارس کم جمعیت را یکی از وظایف اصلی این نهاد ذکر کرد و گفت : مدارسی که در روستاها ظرفیت کامل را ندارد به دو روش روستا مرکزی و مدارس شبانه روزی مورد پوشش قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: نبض روستاها در وجود مدارس است، اما به دلیل پراکندگی جمعیت، عدم امکان پشتیبانی از مدارس و عدم توانایی اعزام معلم تخصصی به آن روستا، ناچار به ادغام برخی از مدارس هستیم.

محمودی بابیان اینکه 288 مدرسه در روستاهای استان وجود دارد، افزود : تعداد 600 دانش آموز در 66 مدرسه روستایی استان به منظور ماندگاری جمعیت در حال تحصیل هستند.

حسین شعبانی معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان نیز گفت: آموزش و پرورش بزرگ ترین نهاد دولتی است و همه مردم با این نهاد در ارتباط هستند.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب