13:31:12 - پنجشنبه 28 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارسمنان : معطل کردن سرمایه گذارها باعث شده در استانی دیگر سرمایه گذاری کنند
کانال تلگرام سمنان لاین

استاندار سمنان گفت : با هماهنگی دستگاه های اجرائی این استان در زمان حاضر 72 طرح در بخش های مختلف، برای ارائه به همایش سرمایه گذاری سمنان پیش بینی و آماده شده است.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی استانداری سمنان محمدرضا خباز  در جلسه هماهنگی برگزاری همایش سرمایه گذاری استان در استانداری افزود : 

برخی از این طرح ها دارای موانع و مشکلاتی است که باید بر طرف شود.

وی زمان برگزاری این همایش را 25 بهمن ماه اعلام کرد و گفت : سعی داریم طرح هایی را که دارای مشکلات جزئی هستند و با هماهنگی بین دستگاه ها قابل حل و فصل است را با اختیارات درون استانی برطرف کنیم.

خباز تاکید کرد : در مرحله بعد نیز تصمیم داریم تا طرح هایی را که نیاز به استفاده از اختیارات وزارت خانه و صدور مجوز لازم از مقامات مرکز دارد را پیگیری و آماده ارائه به سرمایه گذاران کنیم.

استاندار سمنان تصریح کرد : در این همایش قرار است تا از 70 شرکت داخلی که توان بالایی در سرمایه گذاری دارند دعوت و با معرفی ظرفیت های استان در بخش های مختلف، با آنان تفاهم نامه منعقد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شرایط استان سمنان در زمان حاضر برای سرمایه گذاری مناسب و تمام زیر ساخت ها و مقدمات برای سرمایه گذاران فراهم شده است، افزود : اعتقاد دارم تحریم علیه کشورمان یک مشکل بود و خود تحریمی برخی از دستگاهها نیز یک مشکل است.

وی تصریح کرد : هنر ما این است که موانع سرمایه گذاری در استان را برطرف و در جهت جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی تلاش کنیم.

استاندار سمنان با بیان اینکه سرمایه گذاران پس از انعقاد تفاهم نامه انتظار دارند تا زمین موردنیاز در اختیار او قرار گیرد و موانع و مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی و … بر طرف شود، تاکید کرد: متاسفانه دستگاه های اجرائی استان سرمایه گذار را در ادارات رها کرده و فکر می کنند که سرمایه گذار باید به دنبال حل مشکل خود باشد.

خباز افزود: این فکر و عقیده را درست نمی دانم و معتقدم مشکل سرمایه گذار مشکل دستگاه های اجرائی است و باید موانع و مشکلات او را بر طرف کنیم.

وی بیان داشت: سرمایه گذار در کشور فراوان است منتها مشکلی که وجود دارد این است که دستگاه ها برخی اوقات این قدر سرمایه گذار را معطل می کنند که بی انگیزه شده و در استانی دیگر سرمایه گذاری می کند.

استاندار سمنان تاکید کرد : در هر استانی که دستگاه های اجرائی با هم متحد و همدل بودند و مشکل سرمایه گذار را حل و فصل کردند، می بینیم که سرمایه گذار بیشتری جذب و سرمایه گذاری در آن استان رونق دارد.

استاندار سمنان ادامه داد : خوشبختانه بام سرمایه گذاری در استان بلند است و باید به سرمایه گذاران اطمینان دهیم که طرحی که به آنان ارائه می شود دارای هیچ مشکلی نیست و تمام زیر ساخت ها و مقدمات سرمایه گذاری برای او به صورت قانونی فراهم می شود.

وی تصریح کرد : برگزاری همایش هنر نیست بلکه تلاش برای انعقاد حداقل 10 تفاهم نامه با شرکت های مهمان در این همایش می تواند نتایج مثبت و خوبی را به دنبال داشته باشد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب