18:27:38 - چهار شنبه 27 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل اوقاف سمنان: به دنبال ایجاد تحول اقتصادی و فرهنگی در استان هستیم
کانال تلگرام سمنان لاین

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در تدوین برنامه 5 ساله به دنبال ایجاد تحول اقتصادی و فرهنگی در استان هستیم

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالله واحدی اظهار کرد: اوقاف یک بنگاه اقتصادی، فرهنگی است و با برنامه ریزی در اجرای مطلوب برنامه های فرهنگی و سرمایه گذاری در حوزه موقوقات، تحولی در استان ایجاد خواهد شد.

وی افزود: مطالعه و بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری در موقوفات استان در حال اجراست و به زودی این ظرفیت ها به صورت عمومی در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: یکی از ماموریت های معاونت بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، شناسایی فرصت­های سرمایه گذاری در موقوفات با  رویکرد  اقتصاد  اسلامی و جهت جذب سرمایه گذار است.

وی رصد و  بررسی سیاست­های  اقتصادی  و سایر عوامل  تاثیر گذار  بر بهره وری  موقوفات را از دیگر اقدامات حوزه بهره وری عنوان کرد و افزود: سیاست گذاری،  برنامه ریزی و نظارت بر امور اقتصادی ، عمرانی، اجارات ، عواید موقوفات از دیگر اموری است که در معاونت بهره وری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در حال انجام است.

واحدی در ادامه با اشاره به لزوم توجه بیشتر در حفاظت و نگهداری از موقوفات گفت: برخی از موقوفات در گذشته مورد بی مهری قرار گرفته و به دلیل بی توجهی در حفظ و نگهداری آنها به مرور زمان مخروبه شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: با تعریف پروژه و سرمایه گذاری در برخی از موقوفات فاقد درآمد که از انتفاع خارج شده است، می توان زمینه درآمد دار کردن و اجرای نیت واقفین را فراهم کرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه نیات موقوفات عمدتا با رویکرد فرهنگی بوده و ماهیت فرهنگی دارد، با افزایش عواید موقوفات برنامه های فرهنگی در جامعه از نظر کمی و کیفی رشد قابل توجهی خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب