8:05:57 - چهار شنبه 27 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار : سمنان جوان ترین شهر استان
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار شهرستان سمنان از سمنان به‌عنوان جوان‌ترین شهرستان استان یاد کرد و گفت: شهرستان سمنان بیشترین جمعیت بین 15 تا 29 سال را در سطح استان سمنان دارد.

 

به گزارش سمنان لاین سید عباس دانایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان با اشاره به نقش جوانان و نوجوانان در تولید و اقتصاد ایران و دست‌یابی به موفقیت‌های بزرگ در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و از جمله دست‌آوردهای پزشکی و هسته‌ای گفت: دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید در لغو تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام، مرهون تلاش‌های علمی جوانان ایرانی است.

 

 وی بر برنامه‌ریزی مناسب برای خدمات‌هی و پاسخگویی به نیاز جوانان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: پاسخگویی مناسب به نیازهای قشر جوان به همدلی و تعامل همه بخش‌های مرتبط با خدمات جوانان دارد.

 

 دانایی با اشاره به لزوم آموزش کارآفرینی و مشکل اشتغال در بین نسل جوان، تصریح کرد: غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان با محوریت آموزش کارآفرینی بستر تحقق اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری را فراهم خواهد کرد.

 

 وی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح و مناسب به خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان و جوانان، زمینه بهره‌مندی از خدمات دستگاه‌های متولی در بخش اوقات و فراغت را فراهم می‌کند.

 

فرماندار سمنان با اشاره به برگزاری بیش از 898 برنامه در بخش غنی‌سازی اوقات‌ فراغت جوانان در دستگاه‌های اجرایی در سال 94 از افزایش بیش از دو برابری برنامه‌ها به نسبت سال 93 خبر داد و خواستار تدوین برنامه‌ای جهت مشارکت بیشتر جوانان برای حضور در پایگاه‌ها و مراکز اوقات و فراغت شد.

 

وی، شهرستان سمنان را جوان‌ترین شهرستان به نسبت جمعیت سن 15 تا 29 سال در استان معرفی و تصریح کرد: جوانان به عنوان گروهی فعال، و تولیدکننده در بخش‌های اقتصادی و اجتماعی باید توجه ویژه‌ای به نیازها و علایق آنان شود.

 

فرماندار سمنان از تشکیل تیم نظارت و ارزیابی بر برنامه‌های ستاد اوقات فراغت در شهرستان سمنان خبرداد و بر هم‌افزایی مدیران و ادارات در حوزه‌های مختلف و خصوصا خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به جوانان تاکید کرد.

 

ابوذرچنگیری رئیس اداره ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سمنان نیز در این جلسه با تشکر از مشارکت و اعضای ستاد در برگزاری برنامه های غنی سازی اوقات فراغت در سال جدید از افزایش تعداد مراکز و پایگاه‌های برنامه‌های ستاد از 96 پایگاه در سال 93 به 135 پایگاه در سال 94 خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوعی ، متناسب با فصول مختلف و علائق و سلائق مختلف برای شکوفا شدن استعدادهای جوان در ستاد غنی‌سازی اوقات فراغت شهرستان پیش‌بینی شده که خانواده‌ها می‌توانند از این برنامه‌ها در طول سال استفاده کنند.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب