17:51:09 - چهار شنبه 27 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس انجمن بلورشناسی وکانی شناسی ایران: فراوری سنگهای زینتی به رونق اقتصاد ایران کمک می کند
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس انجمن بلور شناسی و کانی شناسی ایران با بیان این که این کشور جز ء کشورهای برتر ذخیره منابع سنگ های زینتی در جهان است، گفت : فراوری سنگ های زینتی در ایران امری ضروری است چرا که به رونق اقتصاد کشور کمک می کند.

 ناصر تجبر روز چهارشنبه در بیست و سومین همایش بلور شناسی و کانی شناسی ایران در دانشگاه جامع دامغان افزود : در زمان حاضر کانی های صنعتی به صورت خام صادر می شود که در صورت فراوری و سپس صدور آن ص، درآمد بیشتری برای ایران کسب خواهیم کرد.
وی برای تحقق این خواسته مهم خواستار اتخاذ برنامه ریزی اصولی از سوی مسوولان ذیربط شد. 
تجبر خاطرنشان کرد : ایران جز ء کشورهای برتر ذخیره منابع سنگ های زینتی در جهان است که ضروری است برای رونق اقتصاد کشور، این سنگ ها فراوری شود.
به گفته وی کانی ها و بلورها اجزای تشکیل دهنده سنگ ها هستند که در صنایع به کار می روند و ارزش اقتصادی بسیار بالا دارند. 
رئیس انجمن بلورشناسی و کانی شناسی ایران تعداد اعضای این انجمن را 400 نفر عضو اعلام کرد و گفت : این انجمن در دیگر دانشگاه های مهم کشور شعبه دارد.
وی انتشار مجلات ، چاپ مقالات و برگزاری همایش ها را از مهم ترین فعالیت انجمن بلور شناسی و کانی شناسی ایران ا
عنوان کرد.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: فراوری کانی ها و بلورها و سنگ های قیمتی در دانشگاه های شیراز و دانشگاه شهید بهشتی تهران اغاز شده است.
دبیر این همایش تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه این همایش را 255 مقاله از دانشگاه های سراسر کشور اعلام کرد و گفت : از این تعداد 247 مقاله منتخب و 101مقاله به صورت سخنرانی و 146 مقاله به صورت پوستر ارایه می شود.
قاسم قربانی، ژنو شیمی کانی ها و سنگ ها، بلور شناسی و کانی شناسی صنعتی، کانی شناسی کاربرد و ساختار کانی ها، رشد و ویژگی های فیزیک و شیمیایی بلورها، گوهر شناسی ، زمین شناسی و زمین شیمی گرو ه ها، رو ش های تجربی در پراش پرتو ایکس، روش های تجربی در پراش الکترون و نوترون را از مهم ترین موضوعات و محور های برگزاری این همایش دو روزه برشمرد.
در این همایش که شماری از محققان و پژو هشگران زمین شناسی دانشگاه های سراسر کشور حضور دارند ، سه
کارگاه تخصصی گوهرشناسی ، اکتشافات مواد و بلور شناسی دایر شد و دکتر محمدحسن کریم پور استاد برجسته زمین شناسی اقتصادی ایران نیز تجلیل می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب