18:23:42 - چهار شنبه 27 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از دامن زدن به شایعات در خصوص بیمارستان کوثر !!! / سمنان لاین : شایعه یا کتمان واقعیت؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 

مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه  بیمارستان کوثر  به عنوان یکی از مهمترین مراکز درمانی  استان سمنان میباشد گفت : ماهانه بیش از دو هزار بیمار در این بیمارستان بستری شده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

شادنوش با یادآوری  اینکه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی کوثر سمنان  از بیمارستان‌های ارجاعی استان محسوب می‌شود، افزود: سایر بیمارستان‌های استان، آن دسته از بیماران خود که توانایی درمان آن را ندارند به این بیمارستان اعزام می‌کنند.

ضمنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از این بیمارستان بعنوان یکی از مجهزترین بیمارستان‌های استان یاد کرد .

اما ماجرا از آنجا شکل عجیبی  به خود می گیرد که آقای شادنوش  با انتقاد از دامن زدن به برخی
  شایعات در خصوص این مرکز، می گوید:

« این شایعه پراکنی ها توسط برخی سودجویان با هدف بهره برداری اقتصادی انجام می شود.»

 

شادنوش با بیان اینکه این بیمارستان هم از امکانات و هم از کادر درمانی خوب و مجربی برخوردار است، ادامه می دهد:

«همراهی با شایعات ،نادیده گرفتن سرمایه بزرگی همچون فضای درمانی و تجهیزات پیشرفته این مرکز است که در نهایت به زیان مردم و حوزه سلامت استان خواهد بود.»

 

سمنان لاین :اینکه بمارستان کوثر یکی از بزرگ ترین بیمارستان های استان و از بیمارستان‌های ارجاعی استان میباشد شکی در آن نیست اما  مواردقابل تأمل و توجه بیشتری در بخش های درمانی و… داردکه بسادگی نمی توان از کنار آن عبور کرد.

 

توقع مردم و مسئولان ارشد استان از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی سمنان علاج مشکلات موجود بیمارستان کوثر در بخش های مختلف است چرا که پوشاندن عیوب و نواقص این مجموعه ی بزرگ در نهایت به زیان مردم و حوزه سلامت استان خواهد بود نه انتقاد از وضعیت موجود!

جناب دکتر شادنوش لطفا فقط به یک نمونه از این انتقادات که جنابعالی از آنها بعنوان شایعات یاد می کنید توجه کنید؛

«خانم کاشفی یک شهروند: بیمارستان فاطمیه و بیمارستان امیرالمومنین  در گذشته با اینکه از لحاظ ساختمانی فرسوده بود اما درمان و خدمت رسانی به بیماران از سطح فعلی بهتر بودند اما از وقتی که این بیمارستان ها  ادغام شده و جایگزین آن مسئولین یک بیمارستان بزرگ   تجمیع شده را جهت خدمت رسانی احداث کرده اند، مدیران توانایی مدریت و خدمت رسانی به تمامی بخش های بیمارستان را به دلیل مراجعه کنندگان زیاد و نبود بودجه کافی ندارند و هر ماه شاهد مرگ و میر زیادی در بیمارستان به دلیل عدم سرعت عمل و نبود تخصص کافی  پرسنل بخش اورژانس هستیم.وی افزود متاستفانه  اصلا به حرف بیماران توجهی ندارند. از مسئولین بیمارستان می خواهیم برای سلامت بیماران توجه بیشتری داشته باشند .»

 

آیا انتقاد بیماران و همراهان آنهااز وضعیت بیمارستان کوثرسمنان  ، توسط برخی سودجویان با هدف بهره برداری اقتصادی انجام می شود؟

 

حضور سرزده استاندارسمنان از بیمارستان کوثرسمنان و عنایت مقام عالی دولت در استان به این موضوع و تأکید ایشان بر وجود مشکلات و شرایط بسیار مناسب تر بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود در مقام مقایسه با بیمارستان کوثر را چطور ارزیابی می کنید؟

 

البته هیچ انسان منصفی نمیتواند منکر تلاش های پرسنل خدوم و کم توقع  این مجموعه ی بزرگ باشد لیکن  نقصان های موجود و نیاز مردم به خدمات مطلوب و حداقلی در این حوزه را هم نمی توان نادیده گرفت.

 

 حال که در شرف سفر وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستیم آیا مناسبتر نیست بجای فرافکنی  ، با جمع بندی مشکلات موجود از این فرصت نهایت استفاده را در جهت حل معضلات و کمبودها ببریم؟

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب